Ardahan Ramazan İmsakiyesi 2021 - Ardahan Sahur ve İftar Vakitleri

Ardahan iftar vakti hangi saate denk geliyor? Ardahan için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Ardahan imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Feyz dolu saatlere doğru tekrardan tatmak üzereyiz. Geçtiğimiz yıldan beri yolunu gözlediğimiz konuk çok şükür kapımızı yine çaldı. Ramazan insanları bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu da cehennemden kurtulma ayıdır. Yüce Rabbimizin bizim üzerine şart kıldığı oruç vazifesinin yükümlülüğünü îfâ etmek isteyen müslümanlar bu farizenin kural ve kaidelerini detaylı şekilde bilmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç saati imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan mü'minlerin yediği yemeğe sahur yemeği adı verilir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezan okununca oruç için niyet edilir ve akşam ezanına kadar bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar vakti adı verilmektedir.

Burada Ardahan kenti için Diyanet İşleri Başkanlığınca hesaplanan iftar ve sahur vakitlerine ulaşabilirsiniz.

Mevlam şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında makbul etsin.

Ardahan İmsakiyesi 2021​

ardahan imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Ardahan için Bayram Namazı vakti : 05:27

Konumuzdaki veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst