Anlaşma

Panick46 Yeni Üye
Diğer oyuncularla yapabileceğiniz farklı türde anlaşmalar mevcut. Ada haritasında istediğin şehrin üzerine tıkla ve soldaki menüden Diplomasiyi seç. Mesajı hazırlarken hangi anlaşmayı yapmak istediğini belirleyebilirsin.

Kültürel Eşya Anlaşması
Kültürel Eşya Anlaşması yapmadan önce Kültürel Etkileşim(Bilim) araştırmasını tamamlamalı ve en az 1 müzeye sahip olmalısın. Bundan sonra bir müzesi olan her oyuncuyla Kültürel Eşya Anlaşması yapabilirsin. Her anlaşma müzende sergileyebileceğin bir kültürel eşyaya sahip olmanı sağlar. Her sergi şehrindeki vatandaşlarının memnuniyet seviyesini artırır.

Sadece müzenin gelişim kademeleri kadar kültürel eşya anlaşması yapabilirsin. Farklı şehirlerdeki müzelerin kademeleri de buna eklenecektir. Bunun yanında, sadece müze kademen kadar kültürel eşyayı müzende sergileyebilirsin.

Ticaret Anlaşması
Ticari anlaşma sadece market anlaşması yapmış oyuncular arasında yapılabilir. Bu antlaşma size ticaret merkezinde öncelik sağlar. Yani anlaşmalı bir oyuncudan malzeme alımı talimatı verdiğinizde o kaynaklar sizin için rezerve edilir, başkasına satılmaz.

Garnizon Antlaşması
Diplomasi(Denizcilik) araştırmasını yapar yapmaz başka oyuncuların şehirlerine askeri anlaşmalar teklif edebilirsiniz. Anlaşma yapıldıktan sonra, o şehri daha fazla askeri operasyon için bir üs olarak kullanabilirsin. Yine de askerlerini orada konuşlandırdığın için çift katı bakım maliyeti ödersin.

Müttefikler için garnizon anlaşması
Diplomat olarak, "diplomasi" araştırmasını tamamladıktan sonra garnizon anlaşması tekliflerinde bulunabilirsiniz. Eğer anlaşma kabul edilirse ittifakınızın tüm üyeleri anlaşmalı şehri üs olarak kullanabilir. Tabi bu esnada birlikleriniz diğer askeri harekatlarda olduğu gibi 2 katı harcama yapacaktır.

Barış Anlaşması

Eğer diplomat olarak seçilmişseniz diğer diplomatlarla barış anlaşmaları yapabilirsiniz. Barış anlaşmasının her ihalinde diplomata bir mesaj gönderilir.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Üst