Ankara Ramazan İmsakiyesi 2021 - Ankara Sahur ve İftar Vakitleri

Ankara iftar vakti hangi saate denk geliyor? Ankara için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Ankara imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Tekrardan uğurlu dakikalara doğru yelken açıyoruz. Bir senedir yolunu gözlediğimiz misafir elhamdülillah tekrar şeref buyurdu. Ramazan günleri insanları bir birine yaklaştıran, merhamet, affedilme ve cehennemden kurtulma ayıdır. Yüce Rabbimizin bizim üzerine şart kıldığı oruç görevinin mesûliyetini edâ etmek isteyen müslümanlar bu vazifenin rukunlarını iyice bilmelidir.

Oruç saati imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan Müslümanların yediği yemeğe sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati adı verilmektedir.

Burada Ankara ili için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın tespit edilen iftar ve sahur saatlerine ulaşabilirsiniz.

Mevlam şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında kabul eylesin.

Ankara İmsakiyesi 2021​

ankara imsakiye


Not: Cep telefonundan giriyorsanız ve ekrana sığmıyorsa, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekir.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Ankara için Bayram Namazı vakti : 06:08

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst