Angry Birds Space çıktı

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Angry Birds Space (Öfkeli Kuşlar Uzay), bugünden itibaren mobil cihazların yanı sıra, masa üstü ve Macintosh bilgisayarlarda da oynanabilecek.

Oyun dünyasına Aralık 2009’da sunulan Öfkeli Kuşlar’ın yapımcısı Finlandiyalı Rovio şirketinin Başkan Yardımcısı Ville Heijari, “Uzayın yerçekimsiz ortamından gezegenlerin çekim gücüne kadar oyuncular fizik kuralları dahilinde yeni eğlencelerin tadına varacak” dedi.

Yumurtalarını çalan domuzların peşine düşen kuşların balistik füzelere dönüştüğü oyunun dağıtımını yapan Finlandiyalı oyun şirketi Espoo, oyunun yayımlandığı günden bu yana çeşitli versiyonları dahil 700 milyon kez indirildiğini açıkladı. Öfkeli Kuşlar, yeni oyunda yumurtalarını çalan domuzlarla bir girdap tarafından uzaya çekiliyor ve mücadelelerine burada devam ediyorlar.

Öfkeli Kuşlar’ın tanıtımını, geçtiğimiz ay Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki (ISS) astronotlar yapmıştı. NASA sözcüsü David Weaver, “Öfkeli Kuşlar, NASA’nın uzay keşfi projelerini insanlara tanıtmak için çok heyecan verici bir araç” tanımını yapmıştı.

ÖFKELİ KUŞLAR’IN KİTABI ÇIKTI
Uzaya yollanan balistik kuşlar, National Geographic’ten de büyük ilgi gördü. “National Geographic Angry Birds Space” kitabını piyasaya süren National Geographic, Öfkeli Kuşlar karakterlerinin yer aldığı anlatımlarla Güneş Sistemi ve yerçekimi hakkında çocuklara bilgi vermeyi amaçlıyor. Kitapta, Hubble Teleskobu tarafından çekilen fotoğraflar kullanıldı.

Öfkeli Kuşlar’a bir diğer büyük destek, ABD’nin en büyük perakendecisi Walmart’tan geldi. Facebook sayfasına “altın yumurtaroit” ipucu ekleyen şirket, oyun meraklılarına çözdükleri her ipucu ile Öfkeli Kuşlar Uzay oyununda yeni bir bölümü oynama imkanı verecek ve çeşitli hediyeler sunacak.

Walmart yetkililerinden Brent Duwe, “Öfkeli Kuşlar eğlence sektöründe önemli bir yatırım haline geldi... Raflarımızdaki yeri hızla artıyor. Oyun internetten indirildikçe ürünlerini satın almak için gelen müşterilerimiz artıyor” dedi.

YENİ GÖRÜNÜMLER
Öfkeli Kuşlar, uzayda yeryüzünde olduklarından daha havalı bir görünüme ve yeni özelliklere sahip. Görünümleri değişen beş ana karakterin yanı sıra, artık dokunduğu gök cisimlerini buza çeviren yeni bir kuş da var.

Öfkeli Kuşlar ile önlenemez bir yükselişe geçen Rovio, piyasa değerini neredeyse 9 milyar dolara çıkardı. Bu rakam, sosyal medyaki oyun devi Zynga’nın değerine yakın. M2 Araştırma şirketinden analist Billy Pidgeon, Öfkeli Kuşlar’ın indirilme sayısının bir milyar geçebileceğine ve ürün satışlarında patlama yaşanmasının beklendiğine dikkat çekti. Pidgeon, Öfkeli Kuşlar’ın her yaş grubu tarafınan büyük ilgi gören nadir oyunlardan biri olduğunu belirtti.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
3B
Üst