Amy Winehouse öldü

Ömer
Yönetici
Amy Öldü, Amy Winehouse Öldü, Amy Winehouse Neden Öldü
mamykf.jpg

Ünlü İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Amy Winehouse, başkent Londra'daki evinde evinde ölü bulundu. Uyuşturucu ve alkol bağımlısı olduğu bilinen ve psikolojik tedavi gören İngiliz şarkıcının, yüksek dozda uyuşturucudan öldüğü iddia ediliyor.

Polisin yaptığı açıklamaya göre, Kuzey Londra'da bulunan evine yerel saat 15:54'te ambulans çağrılan Amy Winehouse, acilen hastaneye götürüldü. Sanatçının sözcüsü ölüm haberini doğrulamasa bile İngiliz medyası ünlü sanatçının "yüksek dozda uyuşturucu" kullanması sonucu evinde ölü bulunduğunu belirtiyor. 27 yaşında beş Grammy ödüllü İngiliz ses sanatçısı, soul ve caz müziğin önde gelen isimlerinden bir olarak kabul ediliyordu. Winehouse, rahatsızlığı dolayısıyla 20 Haziran'da İstanbul'da yapacağı konseri iptal etmiş, geçen ay Sırbistan'da verdiği konseri ise yarıda kesmişti.

16 yaşında ilk albümü 'Frank'ı çıkaran ünlü sanatçı, bu albümüyle 2004 Mercury Müzik Ödüllerinde "yılın albümü" ödülüne layık görülmüştü. Bunun ardından şarkıcının ikinci albümü "Back To Black" piyasaya çıkmış ve bu albümle de 2008 Grammy Müzik ödüllerinde "en iyi albüm ve "Rebah" isimli şarkısıyla da "en iyi şarkı" ödülünü kazanmıştı.

Musevi bir ailenin en küçük çocuğu olan Amy Winehouse, 14 Eylül 1983'te Londra'nın kuzey semti Soutgate'de dünyaya geldi. Taksi şöförü baba Mitchell Winehouse ve eczacı anne Janis ünlü şarkıcının kızı olan şarkıcının Alex isminde bir erkek kardeşi bulunuyor.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
LAL
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
18
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Üst