Amasya Ramazan İmsakiyesi 2021 - Amasya Sahur ve İftar Vakitleri

Amasya iftar vakti hangi saate denk geliyor? Amasya için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Amasya imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Yine feyz dolu demlere doğru ilerliyoruz. Geçtiğimiz yıldan beri hasret kaldığımız misafir nihayetinde tekrar geldi. Ramazan ayı mü'minleri bir birine yaklaştıran, merhamet, bağışlanma ve cehennemden kurtulma ayıdır. Yüce Rabbimizin bizim üzerine şart kıldığı oruç farizesinin yükümlülüğünü îfâ etmek isteyen müslümanlar bu farizenin nasıl yapıldığını etraflıca öğrenmelidir.

Oruç saati imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan müslümanların yediği yemeğe sahur yemeği denir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezan okununca oruç için niyet edilir ve akşam ezanına kadar bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar vakti adı verilmektedir.

Burada Amasya şehri için Diyanet İşleri Başkanlığı'nca tespit edilen iftar ve sahur vakitlerine ulaşabileceksiniz.

Rabbim şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında kabul etsin.

Amasya İmsakiyesi 2021​

amasya imsakiye


Not: Mobil cihazdan giriyorsanız, tablonun tam halini görebilmek için telefonunuzu yan çevirin, ekrana sığmayabiliyor.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Amasya için Bayram Namazı vakti : 05:55

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst