Alkollü sürücü yangına benzin döktü!

_MeçHuL_ [..вιя NΣFΣS нυzυя..]
Alkollü sürücü yangına benzin döktü!

Alkollü sürücü, motorundan kıvılcımlar çıkan araca su yerine benzin döktü, her yanı alevler sardı Olay D-100 karayolu Kozyatağı mevki Harem istikameti üzerinde meydana geldi. Bir arkadaşıyla beraber 06 MYU 52 plakalı aracıyla Kadıköy Fikirtepe'deki evine giden Hikmet Ülügen adlı sürücü, otomobilden yanık kokusu geldiğini fark etti.

Otomobili yol kenarına çeken Ülügen, akü üzerindeki kutup başlarını söktü. Motor kısmında kıvılcımlar çıktığını fark eden Ülügen bagajda bulunan içinde su olduğunu sandığı bidonu alarak motor kısmına dökmeye başladı.

LPG DEPOSUNA ULAŞMADI
Ülügen'in müdahalesinden sonra yangın büyüdü ve otomobil alev alev yanmaya başladı. Sürücü ve yanındaki arkadaşı olay yerinden uzaklaşarak itfaiye ekiplerinin gelmesini bekledi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını, bagajda bulunan LPG deposuna ulaşmadan kısa sürede söndürdü.

Polis ekiplerine olayı anlatan sürücü, yangını görünce bagajda bulunan bidondaki su ile müdahale ettiğini söyledi. Bidoru kontrol eden polis ekipleri Ülügen'in su sandığı bidonun içinde benzin olduğunu ve sürücünün yanan araca benzinle müdahale ettiğini belirledi.

109 PROMİL ALKOL
Seyir halindeyken otomobilden yanık kokusu geldiğini ve kenara çekip bagajda bulunan suyla müdahele etmeye çalıştığını söyleyen Ülügen alkolü olmadığını iddia etti. Bu arada, polis yaptığı alkol kontrolünde sürücünün 109 promil alkollü olduğunu tespit etti. Daha önce de alkollü araç kullanmaktan
ehliyetine el konulduğu öğrenilen Ülügen hakkında aynı suçtan işlem yapıldı
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
3
Görüntülenme
153B
Misafir
M
Üst