Ali Şen Aragones'e GERİZEKALI dedi

agent force Harbi Aktif Üye
Ali Şen Aragones'e GERİZEKALI dedi

Fenerbahçe'nin efsane Başkanı Ali Şen, Aragones hakkında yaptığı açıklamayla gözleri üzerine çekti...

Şen Aragones'e geri zekalı dedi
F.Bahçe'nin eski başkanı Ali Şen'den Bugün'e önemli açıklamalar... Fenerbahçe'nin efsane Başkanı Ali Şen, "Bir teknik direktörde bilgi, tecrübe ve zeka ararım. Aragones'te bilgi ve tecrübe var ama zeka yok (Futbol zekasını kastediyor)" diye konuştu...

Şen, Yıldırım'a Kayseri yenilgisinden sonra Mustafa Denizli'yi takımın başına getirmesini önerdiğini söyledi. Ali Şen'e göre Aziz Yıldırım da görevi Ali Koç'a bırakıp köşesine çekilmeli...

ARAGONES'DE ZEKA YOK
Fenerbahçe'nin efsane başkanı Ali Şen yine çok tartışılacak açıklamalar yaptı. İspanyol teknik adamı "Zekası yok" diye suçlayan Şen, "Aziz Yıldırım ve yönetim kurulunun Aragones'e her türlü desteği verdiğine inanıyorum. Bugüne kadar sahip olduğu en rahat kulüp F.Bahçe olmuştur. Aynı şekilde en fazla parayı da F.Bahçe'de kazandı.

TECRÜBE VAR BİLGİ VAR ANCAK ZEKA YOK
F.Bahçe Kulübü'nün 220 milyon dolar bütçesi var. Bu kadar bütçesi olan bir takım 8 buçuk milyon dolar bütçesi olan bir takımdan 8 puan geride. Bu başarısızlığın sorumlusu kesinlikle Aragones'tir. Ben Fenerbahçe teknik direktöründe 3 tane vasıf aramışımdır. Zeki olması, tecrübeli olması ve bilgili olması lazım. Tecrübe var, bilgi var ama Aragones'te zeka yok. Yoksa bu kadro çok iyi noktalara gelebilirdi" diye konuştu.

3 TAKIM KADAR GELİRİ VAR
Aziz Yıldırım döneminin tesisleşme bakımından en parlak dönem olduğunu ancak sportif başarı anlamında aynı performansın olmadığını vurgulayan Ali Şen, "Eskiden 1.5 yılda elde edilen gelir şimdi 1 yılda kazanılıyor. Fenerbahçe bu şartlarda Avrupa şampiyonu olmalıydı. Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmalıydı. Şartlar açısından düşünürsek Türkiye'nin 10 yılından 7'sinde Fenerbahçe şampiyon olmalıydı, geri kalan 3 yılında ise diğer takımlar olmalıydı.

Çünkü Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'un toplam geliri bile F.Bahçe'nin gelirinden az" ifadesini kullandı.

AZiZ BIRAKMALI
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın kongreye girmesi halinde yeniden kazanacağını da belirten Ali Şen, "Aziz Yıldırım'a bırakmasını tavsiye ettim. Çünkü Yıldırım'la tribün arasındaki ipler koptu. Bu yama dikiş tutmaz. Bu işi daha çok gençlere bırakmalıyız. Özellikle tribünün isteğiyle bırakırsa Yıldırım'ın tekrar başkan olabilme ihtimali ortadan kalkar. Yıldırım bırakırsa Ali Koç aday olur ve ben de onu desteklerim. Zaten kulüpte Ali Koç'u istemeyecek kimsenin çıkacağına inanmıyorum. Eğer Ali Koç aday olmazsa da büyük ihtimalle Şadan Kalkavan aday olur" öngörüsünde bulundu.

0 ZAFERi UNUTAMAM
M.United'i 40 yıl sonra Old Traford'da devirmeyi başkanlık döneminin en unutulmaz olayı olarak anlatan Başkan Şen, G.Saray- F.Bahçe derbisinde yaşanan olayları da, "Bu tür maçlarda kaybeden kavga eder genelde. Ama orada ligin bir fotoğrafı vardı. Fulbolcular kavga ederken Lincoln ile Carlos omuz omuza vermiş sohbet ediyorlardı. Orada ikisine gidip onları barıştırmak gibi bir görev düşüyor. Bir maçta kavga varken o kavgayı ayıracak kişi takımların saygı duyulan isimleridir. Bu bakımdan Linchol ve Carlos'un bu yaptığını doğru bulmuyorum" diye değerlendirdi.

YÜZDE YÜZ BEŞİKTAŞ
Bu sezon Beşiktaş'ın şampiyon olacağını da iddia eden Şen, Mustafa Denizli ile ilgili ilginç bir olayı da anlattı. Şen, "F.Bahçe'nin Kayseri'ye 4-1 yenildiği günün ertesi Mustafa Denizli'yi aradım. 'Aziz Yıldırım'la görüştün mü?' diye sordum. 'Yok' dedi. Ben de 'Benden telefon bekle. Aziz Yıldırım'la bir konuşayım' dedim. Yani Yıldırım'a Denizli'yi tavsiye edecektim. Aynı akşam da Yıldırım Demirören, Mustafa Denizli ile görüşüp Beşiktaş teknik patronluğuna getirdi. O günden sonra Beşiktaş'ın şampiyon olacağını söyledim. Eğer Denizli, F.Bahçe'ye gelmiş olsaydı, bugün 'Şampiyon F.Bahçe olacak' derdim.

BÜLENT UYGUN FENER'İN BAŞINA GEÇSİN
O gün Beşiktaş, F.Bahçe ve G.Saray'dan 8 puan gerideydi. Bugün ise Beşiktaş 7 puan önde" hatırlatmasında bulundu. Sivasspor'un şampiyon olamayacağını ancak Trabzon'u yenerse Şampiyonlar Ligi'ne gidebileceğini kaydeden Ali Şen, Yiğidolar'ın hocası Bülent Uygun'un da Fenerbahçe'nin başında olmasını temenni etti.

Bugün