Alex O'Loughlin - Alex O'Loughlin Kimdir - Alex O'Loughlin Hayatı

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Alex O'Loughlin Kimdir?

Alexander O'Lachlan, 24 Ağustos 1976 tarihinde Avustralya'da doğmuştur.Ülkesinde yıllar sinema ve televizyon sektöründe oyunculuk yapmıştır. Aslında İrlanda'lı İskoç bir ailenin ferdi olan O'Loughlin üvey babasının Kanadalı olmasından ötürü kendisini de Kanada'lı kabul etmektedir.
alex-oloughlin.jpg

Henüz iki yaşında iken hemşire olan annesi ve ve fizik öğretmeni olan babası birbirlerinden ayrılırlar. Üvey babasını kendine daha yakın hissettiğinden ötürü milliyetini bile Kanada'lı olarak benimsemiştir. Ayrıca bir kız kardeşi vardır.

Çocukken ilkokul yıllarında savaş pilotu olmak isteyen ancak astım ve hiperaktiviteye dayalı dikkat bozukluğundan ötürü bu isteğini gerçekleştirememiştir. Hiç bir zaman başarılı bir öğrenci olamayan Alex liseyi bitirir bitirmez garsonluk, ofisboyluk ve barmenlik gibi bir çok ayaküstü işte çalışmıştır. 20'li yaşlarının başında Albert Facey'in Çanakkale Savaşı ile ilgili anektodları da içeren kitabı A Fortune Life kitabını okuyunca kafasında yeni ufuklar açılmış ve hayata bakış açısı değişmiştir. Facey'i idol edinen Alex, Avrupa'ya trustik geziye çıkar. Tekrar Avustralya'ya geri döndğünde Sydney şehrinde yaşamaya başlar ve şehrin en önde gelen okullarından NIDA'ya girmek için çalışmalara başlar ve okula seçilir. Konservatuardan mezun olduktan hemen sonra profesyonel olarak oyunculuk işlerine tiyatro ile başlar. Yine yaşadığı kentteki tiyatro salonlarında Tolstoy ve Chevkov'un eserlinden oluşan oyunlarda oyunculuk yapar.

Beyaz perdenin karşısına ilk kez White Collar Blue ile çıkan Alex, 2005'de Hollywood'a kadar adı duyulur ve James Bond Casino Royal filminde James Bond karakteri onun için düşünülür hatta deneme çekimleride yapılır ancak genç ve tecrübesiz olmasından ötürü rolü alamaz.

Ancak iki sene sonra Hollywood'da bir filmde oynama fırsatı yakalayan Alex, August Rush ve The Holiday gibi filmlerde boy gösterdikten sonra Amerika'da yayın yapan CBS TV'de Moonlight isimli dizide başrolü kapar. Vampirli dizilerin başlangıcı olarak kabul edilen bu dizi bir çok ödüle layk görülmüştür bunlar en bilineni People's Choice ödülür. O dönemki ABD dizi sektörünün geçtiği darboğazdan Alex'in diziside nasibini alır ve dizi yayından kaldırılır.

Son dönemde yine aynı kanalda tekrar çekim olan ve 1968 ve 1980 yılları arasında televizyonlarda yayınlanan Hawaii Five-0 dizisinin yeni uyarlamasında başrolde oynamaktadır.

Saxon O'Loughlin adında 1997 doğumlu bir oğlu olan Alex oğluna çok bağlıdır. Bir dergiye yaptığı söyleşi de oğlu için "Hayatımda başıma gelen en güzel şey değil ayrıca benim en büyük başarım, nefes alma sebebim." demiştir.

İlginizi çekebilir: Alex O'Loughlin Resimleri
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
24B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
32B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
12B
Üst