Ahmet Hoca ile sistem değişti

Gökhan Ünal, "Ahmet hocanın gelişiyle takımda sadece sistem değişti, biz de daha rahat oynuyoruz" dedi.

Gökhan Ünal, geçen hafta Eskişehirspor maçında kart cezası nedeniyle görev alamadığını belirterek, ''Yattara da sakattı. Ancak takımımız 5-2'lik farklı bir skorla galip geldi. Biz artık kazanıp, üstteki takımların puan kaybetmesini bekliyorduk. Onlar geçen hafta puan kaybetmediler. Beşiktaş artık şampiyon oldu gibi. Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmek için Sivasspor'un puan kaybetmesini bekleyeceğiz'' dedi.

Ligde son 4 maçlarını kazandıklarını dile getiren Gökhan Ünal, ''Fenerbahçe'yi de mağlup edip serimizi tamamlamak istiyoruz. Fenerbahçe maçını kazanıp ligi en iyi yerde bitirmek amacındayız'' diye konuştu.

Bu sezon bordo-mavili takımda ilk sezonu olmasına karşın iyi bir performans sergilediğini ifade eden Gökhan Ünal, şöyle devam etti:
''15 gol attım ve 12 asist yaptım. Daha iyi olabilirdi ama bu da fena değil. İlk sezon için 15 gol çok iyi. Ahmet hocanın gelişiyle takımda sadece sistem değişti. Çok fazla bir değişiklik yok. Takım biraz daha rahat oynamaya başladı, ben biraz rahat oynadım. Tek forvet olarak ortada sabit durmamaya başladım. Neticede hem takım olarak gol yükünü çoğaltmaya başladık, hem de daha çok gol atmaya başladım. Ahmet hocanın gelişiyle dört maçlık bir seri yakaladık. Artık şampiyonluk çok zor ama ikincilik bu hafta belli olacak.''