Ağrı Ramazan İmsakiyesi 2021 - Ağrı Sahur ve İftar Vakitleri

Ağrı iftar vakti hangi saate denk geliyor? Ağrı için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Ağrı imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Yine feyz dolu ufuklara doğru yelken açıyoruz. Geçen seneden beri özlem duyduğumuz misafir sonunda kapımızı çaldı. Ramazan ayı insanları bir birlerine yakınlaştıran, rahmet, affedilme ve cehennemden kurtulma ayıdır. Ulu Allahımızın hepimizin üzerine şart kıldığı oruç ibadetinin yükümlülüğünü îfâ etmek isteyen insanlar bu ibadetin rukunlarını etraflıca bilmelidir.

Oruç saati imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen müslümanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezanla birlikte oruç için niyet edilir ve akşam ezanına dek bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati denir.

Bu konumuzda Ağrı ili için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan iftar ve sahur vakitlerine ulaşabilirsiniz.

Rabbimiz şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında kabul etsin.

Ağrı İmsakiyesi 2021​

ağrı imsakiye
Not: Mobil cihazdan giriyorsanız, tablonun tam halini görebilmek için telefonunuzu yan çevirin ekrana sığmayabiliyor.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Ağrı için Bayram Namazı vakti : 05:28

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst