Afyon Ramazan İmsakiyesi 2021 - Afyon Sahur ve İftar Vakitleri

Afyon iftar vakti hangi saate denk geliyor? Afyon için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Afyon imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Bir kez daha mübarek ufuklara doğru yelken açıyoruz. Geçtiğimiz yıldan beri özlem duyduğumuz misafir elhamdülillah tekrar şeref buyurdu. Ramazan kişileri bir birlerine yaklaştıran, rahmet, affedilme ve cehennemden halas olma ayıdır. Ulu Allahımızın bizlerin üzerine şart kıldığı oruç ibadetinin yükümlülüğünü îfâ etmek isteyen müslümanlar bu görevin kural ve kaidelerini detaylı şekilde idrak etmelidir.

Oruç saati imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği adı verilir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruç için niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar saati denmektedir.

Burada Afyon ili için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edilmiş iftar ve sahur vakitlerine erişebilirsiniz.

Rabbimiz şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce katında kabul etsin.

Afyon İmsakiyesi 2021​

afyon imsakiye


Not: Mobil cihazdan giriyorsanız, tabloyu tam görebilmek için telefonunuzu yan çevirin ekrana sığmayabiliyor.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Afyon için Bayram Namazı vakti : 06:20

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 
Son düzenleme:

Benzer Konular

Üst