Adıma Kaç GSM Hattı Var

Ömer
Yönetici
Adıma kayıtlı kaç telefon hattı var, Adıma kayıtlı hat var mı?

Birileri sizin kimlik bilgileriniz kullanarak, adınıza usulsüz GSM telefon hattı açmış olabilir. Bazı cep telefonu operatörü bayileri, müşterilerin kendilerine hat açmak için verdiği kimlik fotokopileri aracılığı ile kötü niyetli kişilere hat temin edebiliyorlar. Özellikle suç örgütlerinin teknik takibe takılmamak için, sık sık hat değiştirdiğini göz önünde bulundurursak, maddi zarara uğramasak bile, adımızı bir soruşturmanın içerisinde bulabiliriz.

İçinizin rahat olacağı tek nokta, sadece kimlik fotokopinizle adınıza faturalı hat açamıyorlar. Bildiğiniz üzere cep telefonu operatörleri, faturalı hat aboneliği için bir çok belge istemekte(adınıza kayıtlı elektrik,su,doğalgaz,telefon vs. aboneliğinin son iki faturası gibi) ve sahtekarlar adınıza sadece faturasız hat açabiliyorlar.

Yinede haberiniz olmadan adınıza faturalı hat kesinlikle açılamaz diyemeyiz. İşte tam burada harbiforum.net ziyaretçileri; aşağıdaki bağlantıyı takip ederek, adınıza açılmış tüm hatları görebileceksiniz.

GSM Hat Sorgulama Ekranı

BTK'nın hazırladığı bu sorgulama ekranını kullanmamız için, öncelikle bizim kullandığımız ve kendi adımıza kayıtlı olan bir telefon numaramız olmalı ki, sms ile gelen şifreyi ekrana girip adımıza kayıtlı hatları görelim.

TC Kimlik Numaramızı ve telefon numaramızı yazıyoruz, operatörümüzü seçip, alttaki güvenlik kodunu girip "Şifremi Gönder" diyoruz.

Telefonumuza gelen şifreyi sisteme girdiğimizde adımıza kayıtlı telefon numaralarını sadece iki harfi sansürlü şekilde görüyoruz. (Örneğin; 0533 123 ** 66 gibi)

"Peki ama benim adıma kayıtlı ve aktif kullandığım bir numaram yok ki, bana doğrulama sms mesajı gelsin?" diyorsanız, Turkcell, Vodafone ve Avea bayilerini tek tek ziyaret edip adınıza kayıtlı olan hat olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

"Benden habersiz adıma hat açmışlar" diyorsanız, adınıza telefon numarası açılmış operatörün herhangi bir bayisine uğrayarak, sizden habersiz açılmış hattın tam numarasını öğrenebilir ve talep ederseniz hattı iptal ettirebilirsiniz.

Benim adıma benden habersiz açılan bir hat olduğunu öğrensem her halde; o numarayı arayıp iki çift laf söyleyip, hattı öyle iptal ettirirdim.

Yazan: kralex (ömer)
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
11
Görüntülenme
36B
ems
Yanıtlar
0
Görüntülenme
46B
Üst