Adıma Açılmış Dava Var mı

Ömer
Yönetici
Adıma dava açılmış mı, Adıma dava var mı

Devlet teknolojinin nimetlerinden faydalanmaya devam ediyor. En son e-reçete sistemini de devreye sokan devletimiz, vatandaşlarına haklarına açılmış davaları sorgulama hizmetini de sunuyor.

e-Devlet yani turkiye.gov.tr adresinden tüm devlet işlerini halledebildiğimiz gibi, hakkımızda yürütülen davalarıda görebiliyoruz.

Bu sistemden istifade etmek için e-devlet şifresine sahip olmamız gerekiyor. Bu şifreye ulaşmanın bir çok farklı yolu mevcut. Bu yöntemler şunlar;

- PTT şubelerine TC Kimliği ile gidip, bizzat şifre talep etmek. İlk talepte 2 TL, şifremizi ikinci defa talep ettiğimizde ise 4 TL ödüyoruz.

- Mobil imza: Adımıza kayıtlı telefon aboneliği mobil imza kullanarak. Şimdilik Turkcell ve Avea bu hizmeti sağlıyor. Bu şirketlerin müşteri hizmetlerinden mobil imza hizmeti talep etmek gerekiyor. Mobil imzanın aylık kullanım bedelleri operatöre göre değişiklik gösteriyor.

- Elektronik imza: e-imza verme izni bulunan her hangi bir kurumdan elektronik imza temin edilebiliniyor.

- TC Kimlik Kartı: Çok yakın zamanda çipli nüfus cüzdanları herkese dağıtılacak. Şimdilik pilot bölgelerde bu uygulama yapılmakta. Bolu ilinde yaşayan herkes bu yöntemle e-devlet kapısına giriş yapabilirler.

Yukarda belirtilen yöntemlerden biri ile e-devlet sistemine giriş yapabiliyorsanız, adınıza açılan davaları sorgulayabilirsiniz.

Dava Sorgulama e devlet
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
14B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
110B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
34B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Üst