Adapazarı Ramazan İmsakiyesi 2021 - Adapazarı Sahur ve İftar Vakitleri

Adapazarı iftar vakti hangi saate denk geliyor? Adapazarı için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Adapazarı imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Bereketli dakikalara doğru tekradan girmek üzereyiz. Geçen seneden beri özlediğimiz sevgili elhamdülillah tekrar şeref buyurdu. Ramazan günleri müslümanları bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı rahmet, ortası affedilme ve sonu da cehennem azabından kurtulma ayıdır. Yüce Rabbimizin bizlerin üzerine farz kıldığı oruç görevinin mesuliyetini îfâ etmek isteyen insanlar bu görevin rükunlarını iyice bilmeli ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç zamanı imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğe sahur yemeği adı verilir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezadan sonra niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı vakti girdiğinde ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar saati adı verilir.

Bu sayfamızda Adapazarı şehri için Diyanet İşleri Başkanlığınca hesaplanan iftar ve sahur saatlerine erişebileceksiniz.

Rabbimiz şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında makbul etsin.

Adapazarı İmsakiyesi 2021​

adapazarı imsakiye

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Adapazarı için Bayram Namazı vakti : 06:17

Konumuzdaki saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar-duasi.png
 

Benzer Konular

Üst