A. Nejat Koçer - Nejat Koçer Kimdir ? - Nejat Koçer HAkkında

Ömer
Yönetici
A. Nejat Koçer Kimdir Hayatı

1963 yılında Gaziantep'te doğan Nejat Koçer, ilkokulu Mehmetçik İlkokulu'nda, ortaokulu Gazi Ortaokulu'nda, liseyi Gaziantep Lisesi'nde tamamladıktan sonra Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nde devam ettiği yüksek öğrenimini işlerinin başına dönerek yarıda kesmiştir.

1985 yılında başlayan iş hayatı, ortağı bulunduğu Akkoza Grubu'nda Genel Müdür olarak devam etmiş ve 1998 yılına kadar Pamuk ipliği Örgü Kumaş imalatı ile uğraşmış ve 1998 yılında Akkoza Grubu'ndan ayrılarak Koçer Grubuna ait şirketlerinde Sentetik ve Akrilik İplik Üretimi, Konfeksiyon üretimi ve ihracatı ile işlerine devam etmektedir.

Gaziantep'te birçok kurumun kuruluşunda kurucu olan ve birçok kurumda yöneticilik yapan Nejat Koçer, 1989 - 1993 yılları arasında Güneydoğu Tekstil İhracatçı Birlikleri Başkan Yardımcılığı ve Türkiye Tekstil İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

1991 - 1996 yılları arasında Gaziantep Sanayi Odası'nda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Basın Sözcülüğü görevini yürüten Koçer, aynı kurumda 1997 - 1998 yılında Başkan Yardımcılığı, 1998 yılı Haziran ayından bu yana ise başkanlığını yürütmektedir.

1994 - 1997 yılları arasında Gaziantep Genç İşadamları Derneği GAGİAD'ın Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığını yürüten Nejat Koçer, 1997 - 1998 yılları arasında GAGİAD'ın 3. Dönem Başkanlığını yapmıştır.

Halen Türk Genç İşadamları Vakfı Başkan Yardımcılığı, GAGİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği, Gaziantep Ekonomisini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Gaziantep Üniversitesi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Türk Standartları Enstitüsü Teknik Kurul Üyeliği, Gaziantep Tenis Kulübü Üyeliği, KOBİ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Sanayi Odası Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

Nejat Koçer, TOBB'nin 2000 yılının Mayıs ayında yapılan genel kurulunda TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Füsun Koçer ile evli olan Nejat Koçer, Cihan, Bahar ve Yiğit isimlerinde üç çocuk babasıdır.

Son düzenleme: