85 yaşında ve ikiz bebek bekliyor

_MeçHuL_ [..вιя NΣFΣS нυzυя..]
85 yaşında ve ikiz bebek bekliyor

Artvinli 85 yaşındaki Cemal Karabacak, birlikte yaşadığı ve 3 aylık hamile olan Gürcistan uyruklu kadından ikiz bebek bekliyor. Hopa ilçesinde yaşayan ve ilk eşini yıllar önce kaybeden Cemal Karabacak'ın yaptığı ikinci evlilik kısa sürdü. Bir yakını aracılığıyla, Gürcistan'ın Batum kentinden Meri Shantadze (48) ile tanışan Karabacak, Müslüman olan kadınla yaklaşık 10 aydır birlikte yaşıyor.

Karabacak, bir süre önce doktora götürdüğü eşinin 3 aylık ikiz bebeğe hamile olduğunu öğrendi. Köyünde ''Cemal Dede'' olarak tanınan Karabacak, şimdi yeniden beşik sallayacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Karabacak, Gürcistan'dan evrakları gelmediği için Shantadze ile henüz resmi nikah kıyamadığını belirterek, ''Ancak Müslüman olması nedeniyle imam nikahı kıydırarak birlikte yaşamaya başladık. Evlilik için evrakların gelmesi biraz uzun sürüyor. Evraklar gelince resmi nikah kıyacağız'' dedi.

Zaman zaman eşiyle birlikte Batum'a gittiklerini, bir süre önce de burada doktora başvurduklarını ifade eden Karabacak, ''Doktor, eşimin 3 aylık ikize hamile olduğunu söyledi. Kontrole tekrar Gürcistan'a gideceğiz, esasını o zaman öğreneceğim. Çocuğum olacağı için çok seviniyorum'' diye konuştu.

İlk eşinden 5 çocuğu olduğunu, 21 de torunu bulunduğunu anlatan Karabacak, şunları söyledi:

"Şimdi de Allah nasip ederse ikiz bebek bekliyorum. Allah 10 çocuk da verse bakarım. Çocukları çok seviyorum. Çocuk bakmak, çocuk sevmek Allah'a karşı çok büyük nimettir, ayrıca insanlığı da sevmek nimettir. Beşikten zorum yoktur. Eskiden çocuklarımı büyüttüğüm beşikler duruyor. Yeni doğacak olan çocuklarımı o beşiklerde yatıracağım."

"KENDİME İYİ BAKTIM"
Karabacak, 1925 doğumlu olduğunu ve 67 yıl şoförlük yaptığını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir kez 1949, bir kez de 1959 yılında içki içtim. Daima kendime iyi baktım, iyi yemekler yedim. Ayranı ve yoğurdu çok severim. Soğuk günlerde köyde idman yaptım. Kışın soğuk suya girerdim. Soğuk su beni yenemezdi. Son 5 seneye kadar soğuk suya girerdim. Dinç kalmamın sebebi; içki kullanmadım, akşam erken yattım, sabah erken kalktım, düzenli ve organik beslendim, yemekleri öğünde yemeye dikkat ettim, abur cubur yemem, sigara içmedim, kötü alışkanlıklarım olmadı. Çok sağlıklıyım. Bugüne kadar ufak telef hastalıklar geçirdim. Yatalak hasta olmadım."

Hafızasının çok kuvvetli olduğunu vurgulayan Karabacak, ''Bütün şehirlerin telefon kod numaralarını ezbere biliyorum. 50'ye yakın arkadaşımın cep telefonu numaraları hafızamdadır. Deftere telefon numarası yazmam, hepsini hafızama yazarım. Ayrıca günlük tutar gibi hava raporlarını defterime günlük yazarım. 1945 yılından bu yana ilçemde meydana gelen hava raporlarını defterime yazdım'' dedi.

ERKEKLER KAÇ YAŞINA KADAR ÇOCUK SAHİBİ OLABİLİR?
Cinsel Sağlık Derneği Bilimsel Komite Üyesi Prof. Dr. Emre Akkuş, erkeklerin kaç yaşına kadar çocuk sahibi olabileceğine ilişkin açıklamasında, erkeklerin yaşlanma süreciyle birlikte dölleme yeteneklerinde azalma olsa dahi çocuk sahibi olabileceklerini, çocuğun sağlığı açısından da bir değişiklik olmayacağını söyledi.

Erkeklerin ergenlik çağından ölümlerine kadar her yaşta çocuk sahibi olabileceklerini belirten Akkuş, "Bir üst yaş sınırlaması yoktur, ancak sperm parametrelerindeki görece değişikliklerin derecesi de çok önemlidir. Eğer sperm parametreleri ileri derecede azalırsa tabii ki böyle bir durumda erkeklerin çocuk sahibi olma şanları biraz daha azalacaktır" diye konuştu

Son düzenleme moderatör tarafından: