657 Tayin Yönetmeliği

deep Harbi Aktif Üye
Tayin Yönetmeliği, 657 Tayin Yönetmeliği
Bağlı bakanlığımızın( tarım ve köy işleri bakanlığı) memurların yer değiştirme suretiyle atama yönetmeliğinde, atama istek formumuzu belli tarihlerde ilgili birimizize vermemiz gerektiği, ilgili birimden, il müdürlüklerine giden dilekçelerin görüş belirterek personel genel müdürlüğüne nakledileceği yazıyor.
Buraya kadar normal. bulunduğum ilde yaklaşık 40-50 kişi atama için dilekçe verdi. bunların bi kısmı il müdürlüğünden hiç işlem görmedi bir ksımı valiliğe gitti orda bekletildi. ordan sevk edilmeden gerisin gerisiye ilmüdürlüğüne yollamışlar. arada bi sürü il müdürü ve valiye araya adam sokma girişimleri.( hukuk devletiyiz torpil kalktı ya) derken 6-7 kişinin dilekçesi anca gitmiş. gitmeyen diğer personelin dilekçelerinede süresi geçtikden 1 ay sonra ( oda epey yaygara koptuğu için.yoksa geçen sene cevap verme luzmu bile duymamışlar) il müdürlüğü tarafından personel ihtiyacından dolayı dilekçeniz işlem görmemiştir diye bi cevap vermişler.
Şimdi sonuçta çalışılan yerdeki asgari hizmet süresi belli. bu hizmet süresi doldukdan sonra yönetmelik çerçevesinde her personel tayin isteme hakkına sahip. personelin yer değiştirmesinin karar merciide personel genel müdürlüğü. il müdürlüğüne dilekçeler personel genel müdürlüğüne havale edilmesi hususunda arz ediliyor. il müdürlüğünün yasal olarak, benim ihtiyacım var dilekçeni personel genel müdürlüğüne intikal ettirmedim deme hakkı varmı ?
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
11B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
29B
Üst