3g Heyecanıyla Kriz Dinlemeyip 2 Milyar Lira Yatırım Yapıyoruz

eVaq0Liq Bayan Üye
Turkcell'in Ceo'su Süreyya Ciliv, 3g (Üçüncü Nesil) Teknolojisinin Gündeme Gelmesiyle Sektörde Yeni Bir Heyecan ve Yarış Başladığına Dikkat Çekerek, "850 Milyon Tl'si Lisans Bedeli Olmak Üzere 2009 Yılında 2 Milyar Tl'lik Yatırımı Gündemimize Aldık. Eğer 3g Gündeme Gelmeseydi Turkcell Kriz Ortasında Bu Kadar Yatırımı Planlamazdı" Dedi.

Turkcell’in CEO’su Süreyya Ciliv, 3G (üçüncü nesil) teknolojisinin gündeme gelmesiyle sektörde yeni bir heyecan ve yarış başladığına dikkat Çekerek, "850 milyon TL’si lisans bedeli olmak üzere 2009 yılında 2 milyar TL’lik yatırımı gündemimize aldık. Eğer 3G gündeme gelmeseydi Turkcell kriz ortasında bu kadar yatırımı planlamazdı" dedi.

30 Temmuz’da başlıyor

Cep telefonunda 3G teknolojisinin sağlayacağı yeni hayatın 30 Temmuz’da başlayacağını hatırlatan Süreyya Ciliv, şunları söyledi: "Türkiye’de yeni bir dönem başlayacak. Cep telefonunda hızlı ve zengin veri transferi gündeme gelecek. 3G ile bilgi, internette evde, masada kalmayacak, cebe girerek mobilize olacak. Geniş bant internet herkesin cebine girecek. Ancak, 3G’ye geçmekle işimiz bitmeyecek, yeni başlayacak."

Yatırım mutlak şart

GSM sektöründe gelişmelere, teknolojiye ayak uydurmak, müşteriye daha iyi hizmet vermek için yatırımın şart olduğunun altını çizen Ciliv, şöyle konuştu: "Yatırım yapmamak gibi bir alternatifimiz yok. Bu iş yarıştan kopmaya ya da trene atlayıp yola devam etmeye benziyor. Biz bu yüzden yatırımlarımızı kesintisiz sürdürüyoruz."

18 milyon kişi bağlandı

Dünyada cepten internete bağlanan kişi sayısının normal interneti geçtiğini belirten Ciliv, şunları dile getirdi: "Dünyada 4 milyar cep kullanıcısı var. 1.2 milyar cepten internete bağlanıyor. Bu sayı her geçen gün artıyor. Geçen yıl Turkcell abonesi 18 milyon kişi internet en az bir kere bağlanmış. Mobil ortamda internete girmiş. Bu 3G ile çok yukarılara çıkacak. Dünyada şu anda 4 milyar olan cep kullanıcısı da üç yılda 6 milyara ulaşacak."

Görüntülü konuşma aynı ücretle olacak

30 Temmuz’da Türkiye’de üç şebekenin (Turkcell, Vodafone ve Avea) birden 3G (üçüncü nesil) dünyasını başlatacağını belirten Süreyya Ciliv, 3G ile fiyatların anormal artacağı görüşünün yanlış olduğunu söyledi. Ciliv, zaten cepten internette belirli hesaplı paketlerin olduğunu bunlarda bir fiyat artışı yaşanmayacağını ifade etti. Ciliv, sesli ve görüntülü konuşmanın aynı ücretlendirmeyle sunulacağını belirtti.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
1
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
2
Görüntülenme
1B
Üst