2013 ikinci dönem ne zaman başlıyor

Ömer
Yönetici
İkinci dönem ne zaman başlayacak? ikinci dönem ne zaman başlıyor 2013

Okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve lisedeki öğrenciler ile 831 bin öğretmenin iki hafta sürecek tatili başladı. Okula başlayan yaklaşık 1 milyon 871 bin minik de ilk defa karnelerini aldılar.

Yarıyıl tatilinin ardından ders zili 11 Şubat’ta çalacak. Eğitim-öğretimin ikinci yarısı ise 14 Haziran 2013’te sona erecek.
karne.jpg

İkinci dönem, ortaokul öğrencileriyle lise son sınıflar için sınav heyecanıyla geçecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nın takvimine göre 8. sınıflar için Seviye Belirleme Sınavı ile Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 8 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflar için ise 9 Haziran Pazar günü yapılacak. Lise son sınıf öğrencileri, üniversiteye girişin ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) 24 Mart Pazar günü girecek. İkinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) 22-29 Nisan tarihleri arasında başvurulacak. Sınavlar, 15-16 Haziran ve 22-23 Haziran tarihlerinde 5 oturumda gerçekleştirilecek. 2013-2014 eğitim-öğretim yılı ise 16 Eylül Pazartesi günü başlayacak.