yüzünüzün şekline göre saç kesimleri

Moda bölümünde yer alan bu konu gizems tarafından paylaşıldı.

 1. gizems

  gizems HaRbİ PrEnSeS

  saçlarınızı kestirmek istiyorsunuz ancak bir modele karar veremediniz. İşte yüz şekillerine göre, ideal saç kesimleri...

  yuvarlak:

  yüzünüzün yuvarlaklığını inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlarda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.


  ıÜükare:

  kare yüz yapısı sert bir ifadeye sahiptir. yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestirmelisiniz.

  dikdörtgen:

  suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmeyen bir yüz şeklidir. Şakak kemiğini örtecek şekildeti kesimler ile dengeli ve uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.

  Üçgen:

  saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir. bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yaptırabilirsiniz.

  baklava yüz:

  en meşhur yüz biçimidir. bu yüz biçiminde saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kahküllü modelleri uygulayabilirsiniz. sadece bunları uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza, kilonuza yada yüzünüzde nerenin ön planda, nereniz arka planda kalmasına karar vererek saç modelinizi bulmalısınız.

  yüz şekline göre saç kesilirken kuaförünüzle uzun uzun bir diyalog yapmalı, yüzünüzü mü, saçınızı mı ön plana çıkarmak istediğinizi belirtmelisiniz. kilo, boy, giyim tarzınız ve hatta kişiliğinizi bile konuşmalı ve ona göre saç kesimi yaptırmalısınız.
   
 2. green_eyes

  green_eyes Üye

  sanırsam ben vermiştim bu konuyu kısa bir zaman önce
   
 3. gizems

  gizems HaRbİ PrEnSeS

  kusura bakma o zaman özür dilerim canım görmemişim demkki
  ...