Yurtdışı internet hızı arttı

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu sevdaL tarafından paylaşıldı.

 1. sevdaL

  sevdaL Sustuklarım Büyür İçimde

  Yurtdışı internet hızı arttı


  Türk Telekom 2005 yılından bu yana internet yurtdışı çıkış hızında yedi kat artış olduğunu açıkladı  Türk Telekom 2005 yılı sonunda 33 Gbps olan yurtdışı çıkış hızının 239 Gbps'ye yükseltti. Türk Telekom 2005 yılından bu yana internet yurtdışı çıkış hızında yedi kat artış olduğunu açıkladı.

  Türk Telekom 2005 yılı sonunda 33 Gbps olan yurtdışı çıkış hızının 5 Aralık itibariyle 239 Gbps'ye yükseldiğini ve bu gelişmeyle 2005 yılından bu yana internet yurtdışı çıkış hızının da 7 kat arttığını açıkladı. Yapılan açıklamada Türk Telekom'un teknolojiye ve hıza yatırım yapmaya devam ettiği belirtilerek, Türkiye'de internet bağlantısının hızlanması ve yurtdışı merkezli internet sitelerine erişimin kolaylaşması için internet yurtdışı çıkış hızının arttırılması çalışmalarının süreceği bildirildi. Verilen bilgiye göre, Türk Telekom'un sağladığı hız artışı sayesinde, en çok ziyaret edilen yurtdışı internet sitelerine Türkiye'den daha hızlı erişim sağlanacak ve internet kullanımının en yoğun olduğu saatlerde bile erişim hızı korunmuş olacak. Öte yandan, birbirinden farklı güzergahlardan alınan internet bağlantısı ile yedeklemeler yapılarak internet kesintileri de engellenecek.

  -TÜRK TELEKOM İLETİŞİM AĞI GENİŞLİYOR-
  Açıklamada, ayrıca, Türk Telekom'un internet yurtdışı çıkış hızını artırmanın yanı sıra, yine aynı amaçla 2007 yılında Londra, Amsterdam ve Frankfurt'ta ses ve veri iletimini kapasitesini arttırarak uluslararası ara bağlantılarını hızlandırıp daha kaliteli hale getiren POP (Point of Presence) noktalarını açtığı, New York ve Uzakdoğu'da da POP noktaları kurmak amacıyla görüşmelerin sürdürüldüğü kaydedildi.

  ANKA