Yükselen Burç Bizi Nasıl Etkiler?

Burçlar & Fal Dünyası bölümünde yer alan bu konu gizems tarafından paylaşıldı.

 1. gizems

  gizems HaRbİ PrEnSeS

  Burcumuz kadar yükselen burcumuz da bizi ekleyen faktörlerden biri. Yükselen burcun bizi nasıl etkileyeceğine dair bazı konulara değinmek isteriz.

  Yükselen burcumuz, kendimizi nasıl ifade edip, kişiliğimizi nasıl ortaya koyduğumuzu gösteren maskemizdir. Çoğumuz astrolojinin sadece güneş burcumuz olduğunu düşünür ve kendi burç özelliklerimizi okumakla yetiniriz. Yeryüzünde 12 çeşit insan bulunmadığından, bu açıklamalar çoğunlukla yetersiz kalır ve siz burcunuzun özelliklerini taşımadığınızı düşünürsünüz. Bu bakımdan yükselen burcunuz önemli bir açıklayıcıdır.
  yukselen-burc.jpg
  Burcunuz benliğiniz ise, yükselen burcunuz da toplumsal maskenizdir. Yani bir Yengeçseniz ve yükseleniniz de Yaysa , bir Yengeç gibi düşünür fakat Yay gibi davranırsınız. Yay maskesinde kendinizi ifade etmek sizin için çok daha kolaydır.

  Ayrıca yükselen burç, dünyayı nasıl algıladığınızı, meselelere nasıl yaklaştığınızı ve dışarıdan nasıl bir imaja sahip olduğunuzu belirtmek için de ideal bir anahtardır. Eğer doğum tarihinizi ve saatinizi biliyorsanız, yükselen burcunuzu kolayca bulabilirsiniz.

  Öz burcunuz ve yükseleniniz aynıysa, "içi dışı bir" denilen insan nitelemesi sizin için çok uygun olur. Çünkü benliğiniz ve toplumsal maskeniz aynı özellikleri gösterecektir. Yükselen burçta bulunan gezegenler de kişiliğiniz ve dış görünümünüzde önemli birer etkiye sahiptir. Tüm yıldız haritaları bir bütün olduğundan, haritadaki bütün gezegenlerin ayrıca yorumlanması gerekir. Mesela Ayın bulunduğu burç, nasıl hissettiğiniz ve nasıl tepki verdiğiniz hakkında önemli ipuçları verir.
   
 2. green_eyes

  green_eyes Üye

  Yükselenim Aslan Benim Bazi özelliklerini Tasiyorum Tabi
   
 3. gizems

  gizems HaRbİ PrEnSeS

  hım tabikide taşıycaksın artık siz kardeşsiniz iyi geçinin :D