Yine Ersun Yanal Kaderi!!!!!

Yalan yok, Ersun hoca Trabzonsporu'un başına geçtiği zaman korkmuştum.Çünkü adamın kaderi belli diye....İlk haftalarda gelen galibiyetlere sevinmedim bile...Çünkü biliom her çıkışın bir inişi var diye..Ve o iniş özellikle 2. yarıdaki Bjk. maçından sonra kendini iyice hissettirdi...Ben başından beri Ersun hocaya karşıydım, ha beni yanıltan tek şey; düşüşün ligin 2 yarısında olmasıydı...Trabzonspor çoğu kötü oynadığı maçı hep 1 farkla kazandı..Birtek İ.Belediye maçı ( ligin ilk yarısında ) 3 farkla bitti...Ligin başında 24 transfer yapıldı, milletin gözü bizdeydi "şampiyonluğun en güçlü adayı" diye...Hele Gökhan Ünal transferi patlama yapmıştı ama Gökhan elimizde patladı...Ya fenerbahçede Lügano bile hemen hemen yetişecek onu gol sayısında ya....Ersun hoca çoğu zaman oyunu okumakta ya yanılıyor ya geç kalıyor..Mesela bugünkü Belediye maçını örnek verip yorumu bitireyim:

Ligin başından beri hiç değişmeyen bi kadroyla saha çıkıyon Ersun hoca..Artık rakip takımın farklı tattik denemeye ihtiyacı kalmıyo...Ya nolurdu son haftalarda Selçuk'u kesip yerine Ceyhun ya da Alanzinho yu koysaydın?? Niye son haftalarda forvetin durgunluğunu anlayamayıp ne bilem Umut'u kesim yerine Barış ya da Isac ı koysaydın??? Belki de forvetler daha canlı olurdu?? Bugün Yattara hakkıyla oynadı ama takımı taşımaya yetmedi...Başkan Sadri Şeneri'in geçenlerde yaptığı açıklama aslında herşeyi anlatıyor: "Bizim bu sene şampiyon olmamızı beklemeyin...Gelecek sezonun en güçlü adayı biz olacağız..." Eğer biz buralara kadar geldiysek şansa geldik diyebilirim...Ama ligin bitimine 8 hafta var ...Futbolcu deyimiyle bitireyim yorumumu:

"ÖNÜMÜZDEKİ MAÇLARA BAKACAĞIZ!!"