Yıldız Byn Milli Tkm :89-Treviso:57

Basketbol bölümünde yer alan bu konu EFSANEMAN tarafından paylaşıldı.

 1. EFSANEMAN

  EFSANEMAN Üye

  Polonya’da gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyonası’na katılacak Yıldız Bayan Milli Takım, hazırlıklar kapsamında katıldığı Uluslararası Caorle Turnuvası’ndaki ilk maçında karşılaştığı Treviso’yu 89-57’lik skorla mağlup etti.

  Yıldız Bayan Milli Takım, turnuvadaki ikinci maçını bugün Slovakya ile yapacak. Öte yandan turnuvada dün oynanan bir diğer maçta İtalya ile Slovakya karşılaştı. Mücadeleden İtalya 107-64 galip ayrılan taraf oldu.

  Treviso Karması karşısında mücadeleye iyi başlayan Yıldız Bayan Milli Takım, rakibinin sayılarına engel olamadı ve ilk periyodu 23-23 eşitlikle geçti. Ancak ikinci periyotta farkı açan ay yıldızlılar rakibi karşısında üst üste basketler bularak soyunma odasına 49-34 önde girdi.

  İkinci yarıda etkili savunmasını sürdüren Yıldız Bayan Milli Takım, farkı daha da açarak son 10 dakikaya 74-42’lik skorla girdi. Milliler mücadeleden de 32 sayılık fark ile galip ayrılan taraf oldu (89-57).

  Yıldız Bayan Milli Takım’da antrenör Fırat Okul maç sonrasında yaptığı değerlendirmede “Maçın ilk yarısında, ilk kez milli maçına çıkan oyuncularımızın heyecanı nedeniyle tutuk başladık. İlerleyen periyotlarda takımımız agresif savunması ile stresini üzerinden attı ve hücumda da maça ağırlığını koymayı başardı. Bu turnuva aracılığıyla oyuncularımıza, uygulamak istediğimiz basketbolu gösterip sonuçlarını değerlendirme fırsatı buluyoruz. Bugün ikinci maçımızı Slovakya ile oynayacağız. Bu maç, önemli bir ekolden gelen Slovaklara karşı performansımızı değerlendirmek açısından önem taşıyor” diye konuştu.

  YILDIZ BAYAN MİLLİ TAKIM (89): Olcay Çakır 6 (1 ribaund), Özlem Öztürk 3 (2 ribaund), Pelin Gülbağ 25 (6 ribaund), Emel Türkyılmaz 4 (8 ribaund), Özge Kavurmacıoğlu 10 (6 ribaund), Ayşe Cora 6 (5 ribaund), Ayşegül Günay 4 (2 ribaund), Ecem Emel Güler 22 (13 ribaund), Bahar Akkaya 2 (2 ribaund), Selay Yetkin 4 (3 ribaund), Özge Turmuş 3 (2 ribaund), Hande Melis Karasu (1 ribaund)

  1.PERİYOT: 23-23
  2.PERİYOT: 26-11
  3.PERİYOT: 25-8
  4.PERİYOT: 15-15