Yıldız Bayanlar İalyada Şampiyon Oldu

Basketbol bölümünde yer alan bu konu EFSANEMAN tarafından paylaşıldı.

 1. EFSANEMAN

  EFSANEMAN Üye

  Polonya’da gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyonası’na katılacak Yıldız Bayan Milli Takım, hazırlıkları kapsamında katıldığı Uluslararası Caorle Turnuvası’ndaki son maçında İtalya’yı 53-50 mağlup ederek, turnuvayı ilk sırada tamamladı.

  İlk periyoda hızlı başlayan İtalya, sert savunması ve başarılı hücum organizasyonları ile millilerimiz karşısında etkili olarak üst üste sayılar buldu. Zaman zaman rakibinin sayılarına Pelin ve Ecem ile karşılık vermeye çalışan millilerimiz ilk periyodu 14-22 geride tamamladı.

  İkinci periyoda sert savunma yaparak başlayan millilerimiz, İtalya’ya ilk periyot olduğu kadar kolay sayı şansı vermedi. Rakip potada sayılar bulmaya devam eden millilerimiz, farkı eriterek ilk devreyi 26-28 geride tamamladı.

  İkinci devreye iyi başlayan taraf İtalya oldu. Millilerimizin farkı daha fazla eritmesine izin vermeyen İtalya, zaman zaman potamızda etkili olsa da bayanlarımız farkın çok fazla açılmasına izin vermedi ve maçın final periyoduna da 40-45 İtalya önde girdi.

  Son periyoda hızlı başlayan taraf millilerimiz oldu. Sert savunması ile durdurduğu rakibi karşısında yine bulduğu sayılarla farkı eritmeye başladı. Son 10 dakika boyunca rakibine sadece 5 sayı şansı veren millilerimiz mücadeleden 53-50 galip ayrılarak turnuvayı ilk sırada tamamladı.

  YILDIZ MİLLİ BAYAN TAKIMI (53): Olcay 5 (5 ribaund), Özlem 6, Pelin 8 (2 ribaund), Belce, Emel (9 ribaund), Özge (3 ribaund), Selay (1 ribaund), Ecem 26 (11 ribaund), Bahar 2 (7 ribaund), Özge T. (6 (1 ribaund).

  1. PERİYOT: 14-22
  2. PERİYOT: 12-6
  3. PERİYOT: 14-7
  4. PERİYOT: 13-5