Yepyeni bir DivX

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu sevdaL tarafından paylaşıldı.

 1. sevdaL

  sevdaL Sustuklarım Büyür İçimde

  DivX'in yeni oynatıcı yazılımı artık yüksek çözünülürlüğü ve surround ses sitemlerini de destekliyor.


  DivX son zamanların en büyük geliştirmesini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Yüksek çözünülürlüklü H.264 dosya türünü ve surround'a imkan veren ACC ses formatını destekleyen yeni DivX 7 Player sürümü şimdilik beta olarak tanıtıldı.
  H.264 yüksek çözünürlüklü videolar özel olarak sıkıştırılıyor ve MKV uzantılı dosya türü ile kullanılabiliyor. Görüntü kalitesini çok daha üst seviyelere taşıyan bu dosya türünün tek dezavanatı, daha çok işlemci ve sistem kaynağına ihtiyaç duyuyor olması.
  DivX aslında daha önce üç farklı H.264 çözümleyicisini kullanıcıların beğenisine sunmuştu ve o çalışmalar sonucunda ortaya çıkan gerçek kapasiteli ilk oynatıcı DivX 7.0 Beta 1 olarak tanıtıldı. Bu oynatıcı, beraberinde gelen H.264 çözümleyicisini sisteminizdeki DirectShow kapasitesine sahip diğer medya oynatıcılarının da kullanabilmesine olanak sağlıyor.
  Bu oynatıcı ile birlikte gelen ikinci önemli gelişme ise ACC ses formatı desteği. Şimdiye kadar hep daha yüksek sıkıştırma oranına sahip olan MP3 ses formatını desteklediğini açıklamış olan DivX yetkilileri, ACC ile ses kalitesini daha da arttırıp, seyir zevkini bir üst seviyeye yükseltmeyi hedefliyor.
   
  Benzer Konular
  1. Yepyeni CS Bölümleri

  Yükleniyor...