Yeni ay kitap özeti

Kitap Özetleri bölümünde yer alan bu konu OpheniaOne tarafından paylaşıldı.

 1. OpheniaOne

  OpheniaOne Üye

  Yeni ay kitap özeti, Yeni ay kitabı.

  Cullen ailesi Bella'nın doğum günü için bir parti yaparlar. Ama Bella endişelidir çünkü: Edward hep genç kalacaktır.
  Peki ya Bella? Partide işler çok fena karışır. Bir kaç gün sonra Edward Bella'dan kendisine bir şey yapmayacağında dair söz ister ve Bella'yı
  terk eder. Bella bu olayla çok dağılır. Ve sorunlardan kurtuluşu Jacob'da bulur. Jacob'la tehlikeli işlere kalkışırlar.
  Her tehlikeli işte Bella Edward'ın sesini duyar ve mutlu olur. Bir gün tek başına ormanda gezerken bir vampir(Laurent)görür.
  Bu vampir tam onu öldürmek üzereyken 7 tane kurt onu kurtarır ve vampiri öldürür. Bella bir kaç gündür Jacob'a ulaşamaz ve en sonunda
  onun evine(La push)'a gider. Jacob'a ne olduğunu çok geçmeden anlar. Jacob bir kurt adama dönüşmüştür.
  Ve onun hayatını kurtaran da Jacob'dur. Bella buna çok şaşırır. Bir gün Bella bir uçuruma gider. Atlamayı düşünür ve içinden
  Edward'ın seslerini duymaya başlar ama yinede her şeye rağmen uçurumdan atlar. Uyandığında yanında Jacob vardır.
  Jacob da onun peşinden atlamıştır. Evine gidince evlerinde Cullen ailesinden birini(Alice)'i görür. Alice ve ailesi Bella'nın öldüğünü sanmaktadır.
  Alice Bella'ya Edward'ın da bunu duyduğunu ve kurt adamların onu öldürmesi için ormana gittiğini söyler.
  Bella ve Alice hemen uçağa atlar ve Edward'ı kurtarmak için ormana giderler. Edward tam ölüme giderken Bella ona sarılır.
  Edward ile Bella şaşkınlıktan ne yapacaklarını bilemezler. Sonrada kanalizasyon gibi bir yere giderler.
  Bella eğer vampir olmazsa ölmek zorundadır. Edward onu evine götürür. Ve tüm aile halkı onun mezuniyetten sonra vampir olmasına karar verirler.
  Edward ile Bella yalnız kaldıklarında konuşmaya başlarlar Edward herşeyi onu korumak için yaptığını söyler. Ve aşkları yeniden canlanır.
  Ama ortada bir kaç sorun vardır. 1.'si Cullen ailesi(James)bir vampir öldürmüşlerdir. Ve bu vampirin ölümsüz aşkı (Victoria) Bella'yı
  öldürmeye çalışmaktadır. 2.'si eğer Bella vampir olmazsa ölecektir. 3.'sü Bella'nın kurt adamlar ile vampirler arasında seçim yapması gerekmektedir.