Yay burcu günlük yorumu

Burçlar & Fal Dünyası bölümünde yer alan bu konu goldprincess tarafından paylaşıldı.

 1. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  29 Ocak 2010
  Cuma


  Sevgili Yaylar, 06:49-16:11 saatleri arasında ay gezegeninin boşlukta olması sebebiyle maddi konularda arzuladığınız gibi hareket etmekte zorlanmanız doğal olarak ödemelerinizle ilgili gerilime yol açabilir. İhtiyaçlarınızı karşılama konusunda kendinizi yetersiz, güçsüz hissetmeniz mümkündür. Bu kimi zaman içsel olarak gerilime yol açabilir. İleriye dönük bir hayal kurmak veya planlarınızı gerçekleştirmede umutsuzluk hissedebilirsiniz. Sizin isteğiniz finansal açıdan rahat bir nefes almak ve dışarıdaki baskılarla böylece daha kolay mücadele etmek olduğu halde elinizin kolunuzun bağlı oluşu sinir bozucudur. Maddi ve manevi anlamda birilerine tabii olmak, elbette zordur. Bir de bunun üstüne parayla alakalı beklenmedik durumlara göre bütçenizi yeniden düzenleme telaşı, kelimenin tam anlamıyla sıkıcıdır. Ancak bildiğiniz gibi boşluk saatlerinde içinde olayları hep olumsuz tarafından görürüz.
  Tamam kolay olmadığını biliyorum. Ancak çaresiz de değilsiniz. Sadece bu zaman dilimi içinde soğukkanlı düşünmeye çalışmanız yeterli. Gerekirse önemli işlerinizi akşamüzerine bırakarak rahatlıkla çözebilirsiniz. Saat 16:11 sonrası Aslan burcunda ilerlemeye başlayacak Ay etkisi altında ise, iletişim ve haberleşme konularında kendinizi ifade gücünüz yükselmeye başlar. Hedeflediğiniz konularda yapmayı düşündüklerinizi hayata geçirebilecek gücü kendinizde bulabilirsiniz. Bu enerji, duygularınızı ve yaratıcılığınızı ortaya koyabilmenizde de etkilidir. Her konuda düşüncelerinizi rahatlıkla dile getirebilirsiniz.

   
 2. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  30.01.2010

  Hayatınıza anlam kazandıracak gelişmeler olacak. Arkadaşlarınızla aranızdaki ilişkiler son derece sıcak ve yoğun olmaya başlıyor. Hem parasal açıdan, hem de aşk açısından yeni gelişmeler olacak. Bütün bunlardan olumlu etkileneceksiniz.
   
 3. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  31.01.2010

  Aşk hayatınızla ilgili sürpriz bir gelişme veya alacağınız bir haber sizi çok mutlu edecek. Bugün kendinize zaman ayırarak, sosyal ve sanatsal etkinliklere katılabilir, hobilerinizle uğraşarak çok hoş vakit geçirebilirsiniz.
   
 4. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  İlişkinizi daha iyi bir seviyeye taşıyabilmek elinizde. Biraz daha yumuşak olur ve daha az hükmetmeyi tercih ederseniz, sevdiğiniz insanın sizinle alakalı sorunu kalmayacak. İş ortamınızda uyumlu bir hava var. Çalışma arkadaşlarınızla kuracağınız iyi ilişkiler, işlerin rahat bir şekilde akmasını sağlayacak belki ama yine de ortamın rahatlığı sizi biraz gevşetecek ve kaytarma eğiliminde olacaksınız. Dişçinizin kapısını şimdiden çalmanız, daha sonra tedirginlik duyarak gitmenizden iyi olacak.
   
 5. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  02 Şubat 2010
  Salı


  Sevgili Yaylar, bugünkü enerjiler dahilinde günü değerlendirirsek saat 06:18-15:42 arası, Ay gezegeni Başak burcunun son derecelerinde boşluğa gireceğinden dikkatli hareket etmekte fayda vardır. Boşluktaki saatler dışında ise, her zamanki pozitif bakış açınızı ön planda tutmanızda fayda vardır. Kimliğinizi hem ailenizle olan ilişkiniz, hem de özel hayatınızla alakalı konularda sergileme ihtiyacınız bu saatler arasında yoğun olabilir. Hayatın zorlukları kimi zaman öylesine üstünüze geliyor ki, hani çıkış yolu bırakmıyor desek yeridir. Bugünkü enerjiler de, buna benzer bir ruh hali içine sizi sürükleyebilir. Başarısızlık korkusu, girişimde bulunmak istediğiniz alanlarda kaygı duymak, bir yandan da sorumluluklarınızı yerine getirmek zorunda kalmanız zordur. Bu saatler arasında, olaylara geniş bir açıdan bakmaya çalışmanız tavsiye ediyorum. Akşamüstü saatleri ise, duygusal olmaktan uzak, daha mesafeli ve oldukça ciddi tavırlar içinde olabilirsiniz. Sizi yakından tanıyanlar için bu durum oldukça dikkat çekicidir.
  Tepkileriniz sanki yaşınızdan büyükmüş gibi bir ağırlığa neden olabilir. Normal zamanlarda üstünde bile durmadığınız şeyleri mevzu edebilir, hatta çocuklar gibi huysuzluk edebilirsiniz. Bunun altında yatan en önemli sebep, etrafınızdaki insanların dikkatini çekerek sizinle ilgilenmelerini sağlamaktır. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise dengenizi yeniden sağlamak güdünüz yükselebilir. Saat 15:42 itibariyle Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Ay gezegeni, akşamın gayet huzurlu, sakin ve güzellikler içinde geçmesini sağlayıcıdır. Etrafınızla kontak kurabilir, sosyal yönünüzle çevrenizdeki insanların dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz.
   
 6. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  03 Şubat 2010
  Çarşamba


  Sevgili Yaylar bugün geleceğe yönelik hedeflerinizle alakalı konularda sosyalleşmenin önemi bir kez daha ortaya çıkabilir. Aynı dar çerçeve içinde kalmanız halinde büyüyemeyeceğinizi bilirsiniz. Sizin isteğiniz, gruplar ve organizasyonlar içinde yer almak ve kendinizi tanıtmaktır. Fakat şu anda içinde yer aldığınız koşullar özellikle iş veya sağlık nedeniyle aynı çember içinde kalmaya sizi zorlamaktadır. Bir yandan değişimde bulunmak isterken diğer yandan hayatın zorluklarıyla mücadele etmek can sıkıcı gelebilir. Bazı alışkanlıkların değiştirilmesi, kendinizi bir şekilde yeni bir düzen için hazırlamanız gerekmektedir. Aslında bu durum kendi içinde bir ikilem oluşturduğu için gün içinde zorlanmanız mümkündür. Detaylı işler, hep aynı yüzler ve hep aynı sorun. Bir gün öncesinden, ertesi günü tahmin etmenin zor olmadığı bu düzenin içinde sizin gibi aktif bir kişinin kendini kafeste hissetmesi halidir bu.
  Oysaki dışarıdaki renkli dünyada sizin gibi düşünen yenilikçi, atak ve çağın gereklerine uygun gelişmeleri takip eden yüzlerce insan bulunmaktadır. İçinizdeki ses, hadi koş ve onların arasına karış, hayatını yaşa, bu senin hakkın. Belki o zaman hem ilişkinle alakalı sorunları çözersin hem de yeni bir dünya kurarsın demektedir. Ancak sevgili dostlarım, bugün Satürn gezegeninin denetimi altındayız. O, bize kalıcı bir çözüm için beklememiz, henüz tam anlamıyla hazır olmadığımız, yeniden birçok şeyi gözden geçirmemiz gerektiğini, belirsizliklerin devam ettiğini söylemektedir. Bütün bunları hallettiğinizde biliniz ki çok daha başarılı adımlar atabilirsiniz. Şimdi siz kendi yaşamınıza odaklanarak neyin eksik neyin yeterli veya yetersiz olduğunu bir düşünün ve gözden geçirin. Eminim çok işinize yarayabilir.
   
 7. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  04 Şubat 2010
  Perşembe


  Sevgili Yaylar güne, Terazi burcunun son derecelerinde saat 11:28-18:56 arasında devam edecek boşluk etkisi altında başlamaktasınız. Çevrenizde bulunan kişiler ve yakınlarınızla, nezaket, uyumluluk ve huzur duygusu içinde paylaşımda bulunmanız yararlı olacağını biliniz. Cesaret duygunuz ve ateşli gücünüz iletişim, haberleşme, yolculuk, ilişkiler konusunda kendi bildiğiniz şekilde ilerlemekten yana olduğunuzu göstermektedir. Ancak, ne yapmalıydık, dikkatli olmalı, ani kararlardan uzak durmalı, herşeyi iyice gözden geçirmeliydik. Çünkü sonrasında pişmanlık duyabiliriz. Huzursuz olmamak veya bazı kişilerle karşı karşıya gelmemek için akıllıca hareket etmek şarttır. Böylece sonraki saatlerde rahatça ilerlemeniz mümkün olur. Hani bir söz vardır. Güzel söz yılanı deliğinden çıkarır diye, biz de boşluk etkisi altında bu yönde hareket edersek her türlü işimizi kolayca görür, sorunların üstesinden rahatça gelebiliriz.
  Hem daha az yorulmuş oluruz hem de boş yere sinirlenmeyiz. Bu yorumu okurken içinden çıkamadığınız hangi sorununuz varsa, benim size tavsiyem şöyle bir arkanıza yaslanın ve düşünmeye çalışın. Olayların gerisindeki nedenleri gayet rahatlıkla çözebilecek bilgiler edinebilirsiniz. Saat 18:56 itibariyle Akrep burcunda ilerlemeye başlayacak Ay etkisi altında, aileniz veya birlikte yaşadığınız kişiyle aranızda problemli durumlar yaşanabilir. Kendinizi duygusal açıdan zincire vurulmuş gibi hissetmeniz mümkündür. Geleneklerinize aşırı derece güçlü bağlarla bağlı olduğunuzdan, kendi hayatınızı yaşamak yerine, onların beklentilerini yerine getirmeye kendinizi zorunlu hissedebilirsiniz. Bu durum içsel açıdan öfkelenmeniz anlamına gelir. Fakat bunu dışarıya yansıtmamanız lazımdır. Bu nedenle lütfen sakin olmaya çalışınız.
   
 8. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  05 Şubat 2010
  Cuma


  Sevgili Yaylar, dün akşam itibariyle etkisi hissedilmeye başlayan Ay gezegeninin Akrep burcu enerjisiyle Cuma gününe başlıyoruz. Bu durum, özellikle dışarıdan elde etmeyi düşündüğünüz para konusunda hassas ve bir o kadar da ısrarlı olmanız anlamına gelebilir. Çünkü değişimin gerçekleşmesi için bir şekilde kaynak gerekmekte. Fakat burada dikkat edeceğiniz husus azimli olmaktan asla vazgeçmemek. Yani maddi konularda zorlansanız dahi, bu ilkelerinizden taviz vermeniz demek değildir. Tamam şu an belki arzuladıklarınız için tekrar düşünmeniz ve eksiklerinizi tamamlamanız lazım. Bu arada hayat şartları gereği, biraz çekingen davranıyor olabilirsiniz. Hatta geri adım atmaya kalkışabilirsiniz.
  Böyle davranmak yerine, benim bir hedefim var ve bunda kararlıyım, durum ne olursa başaracağıma inanıyorum diyerek kendinizden emin ama dikkatli bir şekilde diretmeniz faydalıdır. Kısaca gücünüzü göstermekten yana olun ama bunu öyle bir gösterin ki, karşınızdaki kişiler sizin, ne kadar kararlı bir kişi olduğunuzu düşünsünler. Engeller sizi yıldırmasın. Akşama doğru oluşan enerjiler altında ise, gündüz saatlerindeki o güçlü duruş hem moral açısından hem de planlamalarınız açısından size faydalı olabilir. Bu saatlerde ilişkiniz konusunda karşılıklı olarak konuşmaya çalışın. Yalnız bu konuşma problemlerin üstünün örtülmesi değil, bilakis nerelerde hata yapıldığına dair gerçekçi olarak düşünmek ve bundan sonrasında tekrarlanmaması için mantıklı olmaya çalışmaktır.