Yaşanmış bir olay

Mic Check KıRıK KaLeM
Cornelius Agrippa Olayı

Okültizm ile ilgilenenler için tanıdık bir isim H. Cornelius Agrippa. Hatta okültik konularda Türkçeye çevrilmiş az eser olmasına rağmen Agrippa'nın Occult Philosophy'si (türkçeye 'gizli felsefe ya da büyü felsefesi' ismiyle çevrilmiş durumda) ünlüdür. Kitabı okudum ve gerçekten cok karışık, tamamen anlanabilmesi için üzerinde çalısılması gerekiyor.

1486-1535 yılları arasında yaşamış olan simyacı ve okültist Agrippa'nın yaygın bir biçimde kara majisyen oldugu sanılıyordu. Hakkında bir efsane vardır onu size anlatmak istiyorum.

Agrippa, birgün odasından cıkar ve bir öğrencisi onun odasına girer . Agrippa'nın kitaplığına bakmaya başlar. Kitapların arasında ilginç siyah kaplı bir kitap öğrencinin dikkatini çeker, alır ve kitabı okumaya başlar . Kitabın grimoire oldugundan habersiz olan öğrenci, okuduklarının etkisiyle "daemon summone" der. Yıllardır bu kitabın içinde hapsedildiğini söyleyen daemon , öğrencinin korkmasına neden olur. Öğrenci, gördükleri karşısında donakalır ve bu daemon tarafından öldürülür. Agrippa, odasına geldiğinde öğrencinin cesediyle karşılasır ve şok olur. Cinayetle suçlanmaktan korkar, bu daemonu tekrar çağırıp öğrenciyi diriltmesi için ona yalvarır, buna karsılık daemon kendi özgürlüğünü ister. Agrippa kabul eder. Daemon, öğrenciyi diriltir. Agrippa ve öğrenci dolaşmaya cıkarlar; fakat yolda öğrenci hayatını kaybeder. Agrippa ise bu olaydan sonra bir daha yaşadığı bölgeye geri dönmez .

Alıntıdır..

esrarengiz ; vay canına insanların birbirini diriltme yeteneqinin olduqunu da burda duydum :Dçoluk çocuqa anlatma:olumsuz: psikolojileri bozulur ... yemedim ..:cool:

Mic Check KıRıK KaLeM
esrarengiz ; vay canına insanların birbirini diriltme yeteneqinin olduqunu da burda duydum :Dçoluk çocuqa anlatma:olumsuz: psikolojileri bozulur çünkü yemedim ..:cool:

o dirilten insan değilki demon :D

ama ben inanmam böyle şeylere yaşanmış olay dediği için garip geldi koydum buraya