Yanıtsız sorular

SaMeT46 Harbi Aktif Üye
Firari bir uykunun peşinde ucu kırık bir kalemle yazıyorum geceye seni, satırlarıma düşüyorsun bir yol uzunluğunda. Hangi sözcük içinden geçsen bir yangın sarıyor sayfaları, parmaklarımın ucunda sızlıyorsun… Kirpiklerimde biriken yağmur ormanlarının gürültüsü karışıyor geceye. Hangi yana dönsem bir sel götürüyor şehrin sokaklarını. Tutunmaya çalıştığım sokak lambalarının cılız ışığında isimsiz mezarlıklarda buluyorum kendimi, uzun bir kış gecesi soğukluğunda yatırıyorum bedenimi toprağa; derin bir çukurda debeleniyor düşüncelerim, seni vasiyet ediyorum benden kalanlara. Bir siren gibi kulaklarımda patlayan yanıtsız soruları susturmaya çalışıyorum ve susturmaya çalıştıkça sorgu odalarında bir tokat gibi çarpıyor cevapsızlıkların ! Gözlerimden korku haykırıyor nemli duvarlara. Söyle kaç kelime ile sevmiştin beni ? Dilinin ucundaki hangi harflerin birleşimiydim ? Hangi satır arasında noktalamıştın hikayemi ? Susturucu takılmış bir namlunun ucundan düşüyor suretin yalnızlığımın ortasına, ben seni bir yangından kurtarılmış kelimeler arası değil, birikmiş günahların bedeli gibi göğsümde yanan bir cehennemle sevdim ; cennetinin kapılarında biriktirdiğim dualarımla… İntihara tam teşebbüstü seni sevmek biliyorum ama sende olmak kadar sende ölmek de güzeldi... Şimdi pimi çekilmiş bir bomba gibi patlarken hayat ellerimin arasında, parçalanmış bir ömrü topluyorum çıkarttığım umutlarla. Seni tekrarlıyorum içimden sürekli, ezberi yapılan bir şiirin mısralarında heceliyorum gidişini. Tükenmişliğin deminde sensizliği yudumluyorum yüzümü buruşturarak. Kadehimi sana kaldırıyorum ve cesaretimi kırıyorum fırlattığım yalnızlığımın duvarlarında… Şakaklarıma oturmuş bir senle vuruyorum gecelerce kendimi, bu kaçıncı intihar resmi kayıtlara geçmeden. Hani her şeyin bir sonu vardır derler, bu nasıl bir sondur sonu gelmeyen? Anladım ki bir ılık rüzgar ararken, fırtınaydı bulduğum sende. Batmayacak hiçbir zaman gemilerim ve ben dümeni kırık gemilerime yüklediğim ağır aşkla okyanuslarında sonsuza kadar gezineceğim…
Yazar: Hülya BASKIN