Yahoo işine 'tilki' el attı

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Wall Street Journal gazetesi bugünkü sayısında Medya baronu Rupert Murdoch’ın Yahoo ile MySpace’i birleştiren yeni bir şirket kurmak için çalışma yaptığını yazdı. İşte Yaşlı Kurt'un Microsoft'u bertaraf etme planı...

  İki şirketle de görüşmelerin devam ettiğini belirten gazete Murdoch’un iki şirketi birleştiren üçüncü bir şirket aracılığıyla Microsoft’un Yahoo’ya yaptığı 42.1 milyar dolarlık teklifin reddedilmesini sağlamaya çalıştığı belirtildi.

  YENİ ŞİRKETTE NASIL BULUŞULACAK ?

  Gazetenin haberine göre Murdoch’un girişimiyle kurulacak yeni şirkette Myspace7in oranının yüzde 20 civarında olması gerekiyor. Çünkü MySpace’in değeri 6 milyar ile 10 milyar dolar arasında tahmin ediliyor. Geri kalan yüzde 80’inin ise Yahoo ile Murdoch arasında nasıl paylaşılacağı hangi koşulların masaya yatırıldığı ise şu an için bilinmiyor.

  TİLKİ'NİN PLANLARI ÖNCE BLOGLARA DÜŞTÜ

  Yahoo-MySpace ve Murdoch arasında devam ettiği belirtilen görüşmelerle ilgili ilk haberler “the Silicon Alley Insider blog”da yer aldı. Daha sonra TechCrunch blogda yer alan iddia bugün Wall Street Journal’da yer aldı. Gazete taraflardan konuyla ilgili yorumlarını sordu. İddiaların doğru olduğu sonucuna ise News Corp’dan ve Yahoo’dan yalanlama gelmemesinden anlaşıldı.


  RBC Kapital’den Jordan Rohan “Murdoch’un Yahoo’nun ilgisini çekecek kadar bir kapitali ortaya koyduğuna inanmak zor” yorumu yaptı.

  HİSSELERİN DURUMU NE ?

  Yahoo hisseleri bir puan artarak 29.89 Microsoft hisseleri de 2 puan artarak 28.89 dolardan işlem gördü. News Corp pisseleri ise 19.19 dolarda….

  Wall Street Journal
   
  Son düzenleme: 9 Haziran 2010