w@oow ilginçç...-annenin kahkahası bebeğine şifaymış..

Anne ve Çocuk bölümünde yer alan bu konu Rebel Angel tarafından paylaşıldı.

 1. Rebel Angel

  Rebel Angel Harbi Kız

  Annenin kahkahası bebeğine şifa imiş
  Japonya'da yapılan bir araştırmada, bebek emziren annelerin kahkaha atmasının, bebeğin alerjiye yakalanmamasına yardımcı olduğu ortaya çıktı.

  Japonya'da yapılan bir araştırmada, bebek emziren annelerin kahkaha atmasının, anne sütündeki melatonin düzeyini artırdığı ve bu sayede bebeğin alerjiye yakalanmamasına yardımcı olduğu ortaya çıktı.

  Osaka'daki Moriguchi-Keijinkai hastanesinden Hajime Kimata, anne sütü emen 5-6 aylık, toza alerjili ve egzema hastalığı görülen 48 bebeğin anneleri üzerinde araştırma yaptı.

  24 bebeğin annesine ünlü komedyen Charlie Chaplin'in ''Modern Zamanlar'' filmi izletildi, diğer 24 bebeğin annelerine de meteorolojiyle ilgili "sıkıcı bir program" seyrettirildi. Filmler seyredilirken Japon araştırmacı annelerin sütündeki melatonin oranını ve Chaplin'in filmini seyreden annelerdeki önemli hormonların düzeyini ölçtü.

  Film seyrederken kahkaha atan annelerin sütündeki melatonin düzeyinin arttığı ve bu annelerin bebeklerin cilt alerjilerine karşı daha dayanıklı oldukları belirtildi. Melatonin hormonunun temel görevi vücudun biyolojik saatini koruyup ritmini ayarlamak. Araştırmayla ilgili makale, ''Journal of Psychosomatic Research'' dergisinde yayımlandı.
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 10 Haziran 2010
 2. green_eyes

  green_eyes Üye

  hımmm vay be saol paylasım için
   
 3. Rebel Angel

  Rebel Angel Harbi Kız

  öenmli diil cnm:D:D
   
 4. gizems

  gizems HaRbİ PrEnSeS

  tabikide şifa bilmiyomuydunuz annenin bir hareketi bebeğe hareket katıyor teyzemden biliyorum:D...
   
 5. bilmemek ayıp değildir canımm bunu "bilmiyo muydunuz?"diye insanın yüzüne vurmak ayıptır.sağolasın canım paylaşım içinn...;)
   
 6. SYSTEM

  SYSTEM Üye

  ilgnç walla yyha