Videolara kendiliğinden reklam

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu sevdaL tarafından paylaşıldı.

 1. sevdaL

  sevdaL Sustuklarım Büyür İçimde

  Videolara kendiliğinden reklam


  MTV Networks kanallarının MySpace videoları, izinsiz yüklenmelerinin kaybettirdiği geliri, içeriklerine uygun olarak beliren reklamlarla kapatacak


  MTV Networks, bünyesindeki televizyon kanallarında yayınlan programların internetteki haklarını korumak için yeni ve daha az yaygaracı bir yol tutuyor. Sosyal ağ sitesi MySpace ile işbirliğiyle başlatılacak olan girişimde, MySpace kullanıcılarının yüklediği, MTV Networks'ün telif haklarını ihlal eden videolar hakkında "Tiz internetten indirile, kellesi urula!" diye ferman çıkartılması yerine, videonun üstünde şeffaf bir panelde içeriğine uygun reklamlar gösterilerek, ücretsiz gösteriminin yol açtığı kayıplar telafi edilecek. MTV Networks, bu amaçla Auditude isimli firmanın geliştirdiği bağlama duyarlı "video parmakizi sistemi"ni kullanacak.
  Şimdilik sadece bazı MTV ve Comedy Channel dizilerinden alınan videoları tanımlayabilen sistem, telif hakkı didişmesine makul ve adil bir çözüm getirebilir. Ancak, MTV Networks'ün asıl sahibi olan ve bir türlü YouTube'un gırtlağını bırakmayan Viacom bu işe nasıl onay verdi, daha önemlisi bu gelişme üstüne nasıl bir tavır takınacak belli değil.