Veliler istemiyor, ama çocuğunu gönderiyor

Eğitim Haberleri bölümünde yer alan bu konu agent force tarafından paylaşıldı.

 1. agent force

  agent force Harbi Aktif Üye

  Velilerin yüzde 42.79’u özel dershaneleri istemiyor. Ancak velilerin yarısından çoğu "sınavlarda dershaneye giden öğrencinin başarılı olacağı, gitmeyenin ise başarısız olacağı" düşüncesinde.

  Bağımsız Eğitimciler Sendikası’nın (BES) yaptığı araştırmaya göre, "velilerin yüzde 42.79’u özel dershaneleri istemiyor."

  BES’in "Dershaneler Mercek Altında" araştırması kapsamında Ankara’daki 1247 velinin görüşüne başvuruldu. Araştırma sonuçlarına göre, velilerin yarısından çoğu "sınavlarda dershaneye giden öğrencinin başarılı olacağı, gitmeyenin ise başarısız olacağı" düşüncesinde.

  Velilerin yüzde 23,48’i, ÖSS ve OKS gibi sınavlara hazırlanmada en etkili yöntemin "okul" olduğunu, yüzde 33,79’u da dershane seçiminde "dershane başarısının önemsendiğini" belirtti. Ankete katılan velilerden, dershanelerin kapatılarak okula dönüştürülmesini isteyenlerin oranı yüzde 76,43, dershanelerin en yararlı hizmetinin "üniversite tercihleri" olduğunu düşünenlerin oranı ise yüzde 77,50 oldu.

  Velilerin yüzde 42,79’u özel dershaneleri "parası olmayan dershaneye gidemiyor" gerekçesiyle istemezken, yüzde 82,63’ü, "dershanelerin aldıkları ücreti hak etmediklerini", yarıdan fazlası ise "dershanelerin Milli Eğitim Bakanlığı ve dershane yöneticileri tarafından belirlenen fiyat tarifesini hazır bulundurmadığını" ifade etti.
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 9 Haziran 2010
  Benzer Konular
  1. Rüyada çocuğunu kaybetmek görmek

  Yükleniyor...
 2. EMRE

  EMRE seda kolik

  veliler güzel düşünüyo:D