Uşak Ramazan İmsakiyesi 2017 - Uşak Sahur ve İftar Vakitleri

2017 Ramazan İmsakiyesi bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Uşak iftar vakti hangi saate denk geliyor? Uşak için iftar ve sahur vakitleri burada yer alıyor.

  2017 Uşak Ramazan İmsakiyesi - İftar ve Sahur Saatleri

  Bereketli anlara doğru yine girmek üzereyiz. Geçtiğimiz yıldan beri yolunu gözlediğimiz konuk elhamdülillah kapımızı yine çaldı. Ramazan günleri kişileri bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem azabından kurtuluş ayıdır. Allahü Teala'nın biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç farîzesinin yükümlülüğünü edâ etmek isteyen mü'minler bu farizenin kural ve kaidelerini iyice öğrenmeli ve ona göre davranmalıdır.

  Oruç ibadeti imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen müslümanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okununca niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı vakti girdiğinde ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar saati adı verilir.

  Bu sayfamızda Uşak şehri için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edilmiş iftar ve sahur saatlerine ulaşabileceksiniz.

  Cenab-ı Hakk şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında makbul eylesin.

  Uşak İmsakiyesi 2017

  usak-imsakiye.png

  Mayısın 27. günü yani Cumartesi gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (21 Haziranı 22 Hazirana bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak ihya edeceğiz.

  Bildiğiniz gibi 25 Haziran Pazar günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
  Uşak için Bayram Namazı vakti : 06:23

  Konumuzdaki bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden elde edilmiştir.

  İftar Duası
  iftar-duasi.png