Ünlüler kanseri nasıl yendi

sevdaL Sustuklarım Büyür İçimde
Ünlüler kanseri nasıl yendi

Sinema ve müzik dünyasının birbirinden ünlü kadınları, meme kanserine nasıl yendiğini açıkladı

Kylie Minogue
Avustralyalı şarkıcı Kylie Minogue, göğüs kanseri olduğunu açıkladığında hayranlarını üzüntüye boğmuştu. 2005 yılının mayıs ayında teşhis konulan ünlü şarkıcı hemen tedaviye başladı. "Doktorlar bana hastalığımı açıkladığında, sessizliğe büründüm. Yanımda annem ve babam davardı. Gerçekten yıkılmıştık" diyen Minogue, 18 ay boyunca kemoterapi gördü. Aynı zamanda alternatif tedavileri de deneyen ünlü yıldız sonunda sağlığına kavuştuve kanseri yendi.

Edie Falco
Ülkemizde de beğeniyle izlenen 'The Sopranos' dizisinin yıldızı Edie Falco, 2003 yılında göğüs kanserine yakalandı. Dizinin çekimleri devam ederken bu kötü haberi alan ünlü aktris, bir süre hastalığını ailesi de dahil olmak üzere hiç kimseye söylemedi. 45 yaşındaki Falco, "Buna alışmam gerekiyordu çünkü aslında gerçekten çok korkuyordum, özellikle saçlarımı kaybetmek istemiyordum" şeklinde konuşuyor. Tedaviye başladığı sırada işine de dört elle sarıldığını söyleyen Falco, bu dönemde işe ile motive olduğunu belirtiyor.
Anastacia
Ünlü şarkıcı Anastascia, 2003 yılında mamografi çektirdi ve göğüs kanseri olduğu öğrendi. Göğüsleri iri olduğu için göğüs küçültme operasyonu yaptıran ünlü yıldız, "Bu operasyondan önce mamografi yaptırmamı şart koştular, iyi ki böyle olmuş. Bu sayede kanser olduğumu öğrendim" diye konuştu. Yedi saat süren zorlu bir ameliyatın ardından sol göğsünü ve iki lenf bezesini aldıran Anastacia, iyileşme sürecinde moralini hep yüksek tuttuğunu belirtti.
Robin Roberts
'Good Morning America' programının sunucularından Robin Roberts, 2007 yılında göğüs kanserine yakalandı. Rutin muayeneleri sırasında göğsünde sert bir kitle fark eden ünlü sunucu, hemen ameliyata alındı. Ameliyat sonrasında ağır bir kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gören Roberts'ın tüm saçları döküldü. Bu görüntüsünden hiç rahatsızlık duymayan Roberts, programına peruk takmadan çıkmayı tercih etmişti.
Christina Applegate
'Evli ve Çocuklu' dizisinin genç yıldızı Christina Applegate de göğüs kanserini yenen ünlüler arasında başı çekiyor. Annesi gibi bu hastalığı dize getiren 36 yaşındaki güzel yıldız, ameliyat olduktan sonra kötü huylu kitleden tamamen kurtuldu. "Yüzde yüz sağlıklıyım" diyerek hayranlarını sevince boğan güzel yıldız, "Annem de bu hastalığa yakalanmıştı. Göğüs kanserinden ölmeyeceğim. 90 yaşına kadar güzel göğüslerim olacak" dedi.

Meral Gökçaylı
Ünlü modacı Vural Gökçaylı'nın eşi Meral Gökçaylı, 2002 yılının nisan ayında göğüs kanserine yakalandığı haberiyle yıkıldı. Başta büyük bir moral bozukluğu yaşayan Gökçaylı, eşi ve yakınlarının da desteğiyle hastalığa karşı mücadele etmekten hiç vazgeçmedi. Annesi de meme kanseri olan Gökçaylı, zorlu bir ameliyat ve kemoterapi sürecinden sonra sağlığına kavuştu.
Serra Yılmaz
Ünlü oyuncu Serra Yılmaz'ın göğüs kanserine yakalandığı ve bu hastalığı yendiği yıllar sonra ortaya çıktı. 17 yıl önce bu hastalığa yakalandığını öğrenen Yılmaz, geçtiğimiz haftalarda kızı Ayşe ile birlikte 'Annemle Biz Kanseri Yeneriz' adlı kampanya için objektif karşısına geçti.
Oya Başar
Geçen yıl göğüs kanserine yakalandığını öğrenen ünlü oyuncu Oya Başar, teşhisin hemen ardından bir ameliyat geçirdi ve sol göğsünün yarısını aldırdı. Erken teşhis sayesinde hayatının kurtulduğunu sık sık dile getiren ünlü oyuncu, bu süreçte iş hayatından da uzak kalmadı.