Umut Bulut Galatasaray'da

Gündem bölümünde yer alan bu konu deep tarafından paylaşıldı.

 1. deep

  deep Harbi Aktif Üye

  Umut Bulut Galatasaray'a transfer oldu
  [​IMG]
  Galatasaray ve Fatih Terim yine tam anlamıyla turnayı gözünden vurdu. Sarı kırmızılılar gittiği Toulouse'de kendisini daha da geliştiren Umut Bulut'u transfer etmek için yerinde bir girişimde bulundu.
  Fatih Terim... Türk Milli Takımı'nı ilk kez Avrupa Şampiyonası'na götüren, Galatasaray'ı UEFA gibi tarihi bir zafer kazandıran tecrübeli teknik adam, ustalığı ve maharetini kaldığı yerden devam ettiriyor.

  Onun için "kariyeri bitti" diyenlere Galatasaray'a kazandırdığı şampiyonlukla cevap veren Terim, sarı kırmızılı takımdaki üçüncü döneminde yine sağlam adımlarla ilerliyor.

  Galatasaray'a ikinci gelişinde, " hani rehavete kapıldı" denir ya, UEFA şampiyonluğu ve Milan'ı çalıştırmanın dayanılmaz hafifliği ile bozguna uğradığına inananlardanım.

  Ancak geçen sürede, gerek milli takımla birlikte yaşadığı tecrübeler ve gerekse işsiz kalmanın öğrettikleri Fatih Terim hocamıza fazlasıyla yaramış gibi görünüyor.

  Neyse, lafı bu kadar uzattık ancak, Fatih Terim Galatasaray'ı şampiyon yaptıktan sonra ustalığını transfere de yansıtmaya başladı. Bu açıdan ben Umut Bulut transferine çok olumlu bakıyorum. Tam Galatasaray'a göre bir transfer. Hem de Fatih Terim'in gerek saha dışı, gerek saha dışı disiplinine harfiyen uyan bir futbolcu.

  Umut, Trabzonspor'da oynarken çok eleştiri almıştı. Sahada basmadık yer bırakmayan Umut Bulut, kaçırdığı gollerle büyük eleştiri alıyordu. Ama Fransa tecrübesinin milli futbolcuya çok yaradığını Portekiz hazırlık maçında gördük.

  Sonuç olarak "bir futbolcu bir takımı bu kadar değiştirebilir mi?" diye sorabilirsiniz belki. O futbolcu Umut Bulut olup da başındaki teknik adam da Fatih Terim olursa bence bu kesinlikle mümkün. Bir kez daha tebrikler Fatih Terim ve Galatasaray yönetimi.