Ulusoy Yine Aday Oluyor

Türk ve Dünya Futbolu bölümünde yer alan bu konu agent force tarafından paylaşıldı.

 1. agent force

  agent force Harbi Aktif Üye

  Hasan Doğan'ın vefatı nedeniyle yapılacak TFF Başkanlık seçimine Haluk Ulusoy'un yeniden aday olacağı öğrenildi...

  Hasan Doğan'ın vefatı nedeniyle 22 Ağustos'ta yapılacak TFF Başkanlık seçimine Haluk Ulusoy'un yeniden aday olacağı öğrenildi. Ulusoy ve eski kurmayları bu akşam TFF eski başkanvekili Kemal Ünsal'ın oğlunun Ankara Atlı Spor Kulübü'nde yapılacak düğününde bir araya gelecekler. Ulusoy'un, kurmayları ve Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın'ın düğün öncesi bir toplantı yaparak strateji belirleyecekleri ifade edildi.

  Eski başkanın çoğu kulüp başkanlarını ve delegeleri arayarak destek arayışına girdiği de bildirildi. Ulusoy'un adaylığını, önümüzdeki günlerde resmi olarak açıklaması bekleniyor.

  2 DÖNEM BAŞKANLIK YAPTI

  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı için nabız yoklayan Haluk Ulusoy daha önce iki kez bu görevi yaptı. 1997 yılında Abdullah Kiğılı'dan görevi devralan Ulusoy TFF'nin 42. başkanı olarak 7 yıl boyunca bu koltuğa oturdu.

  Döneminde A milli futbol takımıız 2000 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ilk kez gitti. 2002'de ise Dünya üçüncüsü oldu. 2004'te Levent Bıçakçı başkanlık koltuğunu devralsa da 2006 yılında Ayhan Bermek ile girdiği başkanlık yarışını 7 oyla kazanarak yeniden bu görev geldi.

  Şubat 2008'de Hasan Doğan 237 delegenin 222'sinin oyunu olarak başkan seçilirken Ulusoy'u tahtından etti. Ancak Doğan'ın vefatı ile Ulusoy yeniden göreve talip olma sinyalleri verdi. Ulusoy 22 Ağustos'ta seçilirse 4 dönem başkanlık yapan Orhan Şeref Apak'tan sonra 3 dönemle başkanlık yapan ilk ve tek isim olacak.
   
 2. agent force

  agent force Harbi Aktif Üye

  Türk futbolu ve özellikle Fenerbahçe için kabus dolu günler tekrar başlayacağa benziyor!:mad:
  Tek temennimiz aday olmaması.
   
 3. Ömer

  Ömer Yönetici

  asla böyle şaibeli başkanları istemiyoruz hasan doğanın ölümünü fırsat bilen bir istilacı bu haluk ulusoy ama yine seçilemeyeceğine eminim.böyle bir kan emici galatasaray fanatiği bir herifin bidaha bu koltuğa oturmasını istemiyorum
   
 4. JokeR

  JokeR Üye

  Evet Hasan Doğan öLmeseydi Türk Futbolu Adım Adım Dünya'da Tanınmaya Başlıyordu.. H.U Olduğu Dönemde Şampiyon Olan Takım Bile Ön Elemelerle Gidiyordu Ş.Ligi'ne ..! TEPKİMİZİ KOYUYORUZ H.U'yu İSTEMİYORUZ..!!!