Türkiye'ye şeriat meriat gelmez

Güncel Haberler bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Herkesin gördüğü gerçeği 85 yaşında itiraf etti
  [​IMG]
  Yıllardır yayınlarında "şeriat geliyor" diyen, yayın çizgilerini, reklamlarını bu çizgiye oturtan Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz sahibi İlhan Selçuk'tan tarihi bir itiraf geldi. "Türkiye'ye şeriat meriat gelmez" diyen Selçuk bir anlamda bugüne kadar yaptıkları yayınları da tekzip etti.

  85 yaşına basan İlhan Selçuk hastanede tedavi gördüğü için günlük yazılırını yazamıyor. Ancak kendisini ziyaret edenlerle yaptığı sohbetler gazetede yayınlanıyor. Hikmet Çetinkaya'nın dünkü köşesinde İlhan Selçuk'la yapılan sohbetin ayrıntıları yer aldı.

  Sohbette bir çok konu gündeme gelirken Selçuk, Türkiye'de irtica tehlikesinin olmadığını şu sözlerle anlatmış: "Türkiye'ye şeriat-meriat gelmez... Yılbaşında televizyonları izleyince gördüm. Şeriatçılar artık sermaye ve medya sahibi oldu."

  Oysa İlhan Selçuk yönetimindeki Cumhuriyet bugüne kadar bütün demokratikleşme adımlarını "Şeriat geliyor" korkusu yayarak geri püskürtmeye çalışmış. İnsanların dini ve bireysel talepleri yine aynı şekilde karşılık görmüştü.
   
 2. Ömer

  Ömer Yönetici

  Mapusluk akıllanırmış galiba. Yıllarca paranoyak ettiler milleti. Şeriatın gelmeyeceğini bile bile halkı bu ellerindeki silahla kandırdılar vurdular.