Türk televizyonlarında kırılan potlar

TürkTelevizyonlarındaki Şabalakların Yaptığı Potlar.Okuyun GÜlün....
1. Mehmet Ali Erbil'in atv'deki Ya Şundadır Ya Bunda programında Tikli Hilmi'nin donunu indirmesi ve garibanın malının mülkünün canlı yayında beyan edilmesi.

2. Hugo adlı interaktif televizyon oyununda çok kötü oynayıp kaybeden çocuk, "Ben böyle yarışmanın a..na koyayım" der. Sunucu Tolga Garipoğlu "Ama nasıl konuşuyorsun sen böyle bakayım? 60 milyon seni izliyor şu anda" diye bozuk çalar. Çocuğun yanıtı şok etkisi yaratır: "60 milyonun da a..na koyayım!.."

N'ABER LAN MUSTAFA?
3. Seda Sayan bir sabah Kanal D'deki programını sunarken, olağan telefon bağlantılarından biri yapılır.
SEDA: Alooo? Kiminle görüşüyoruz?
İZLEYİCİ: Ben Mustafa...
SEDA: N'aber lan Mustafa? Nerden arıyosun bizi Mustafa?
İZLEYİCİ: Şişli'den...
SEDA: Ne iş yapıyon lan Mustafa?
İZLEYİCİ: Belediye Başkanı'yım... (Seda Sayan, arayanın Mustafa Sarıgül olduğunu anladığında onlarca kez özür diler)

4. Hande Ataizi'nin canlı yayında Sevda Demirel tarafından "Ne diyorsun seeen?" diye tokatlanması.

5. Medyum Memiş'in, Medyum Keto'yu canlı yayında tokatlaması.

6. Elmax kanalında konuk Sumru Yavrucuk'un köpeğinin, sunucu Billur Kalkavan'ı taciz etmesi.

EN BÜYÜK DÜDÜK KİM?
7. Mustafa Denizli'nin atv'de spor programı sunduğu dönemde Erman Toroğlu'nu "Tartışmasız, Türkiye'nin en büyük düdüğü!.." diye anons etmesi.

8. Show TV'deki Acun Firarda programında Acun Ilıcalı bir Avrupa kentindeki barda önüne gelen kıza sarkıntılık eden genci kameralara göstererek, "Görüyorsunuz sayın seyirciler, magandalık sadece Türkler'e özgü bir durum değil. Avrupa'da da pek çok maganda var" der. Delikanlı mikrofonun üzerindeki Show TV logosunu fark edip, Acun'un yanına yaklaşır ve "Abi ben de Türk'üm" der.

9. Güner Ümit'in Turnike yarışması sırasında Aleviler hakkında yaptığı "Mum söndü" benzetmesiyle kendi kariyerini noktalaması.

NEREDEN ÇIKTI BU FİYAT?
10. Genç ve güzel VJ, günün tartışma konusunu "Benimle birlikte olmak için ne verirdiniz?" olarak belirler. Telefondaki erkekler yatlar, katlar, evler, arsalar, arabalar vaat eder. Ama bir seyirci, ilginç bir meblağ telaffuz eder: "Sizinle birlikte olabilmek için 3 milyon 739 bin 500 lira verirdim" der. VJ kızımız önce "Ay peki, sağol" filan der ama, kafasına takıldığı için de sormadan edemez: "Nereden çıktı bu değer peki?". Seyirci yanıtlar: "Pazarda eski kaşarın kilosu o kadar!.."

11. Ceviz Kabuğu programına katılan Zekeriya Beyaz, ünlü sunucunun adını karıştırır: "Bakın şimdi sayın Cevizkabuğu..." Sunucu, ünlü profesörü uyarmak zorunda kalır: "Cevizoğlu efendim!.."

12. Kadın yarışmacı telefonda yine Mehmet Ali Erbil'e yalvarmaktadır. "Oğlum işsiz, kızım hasta, vs..." Erbil, bunalıp, kulise gider. Mikrofonu açık kaldığı için tüm konuşmaları yayına çıkmaktadır: "Oğlu öyleymiş, kızı böyleymiş... Oğlunun da..." diye başlayıp, sunturlu bir küfür sallar...

13. Number One TV'de program yapan ünlü hanım DJ'e bir izleyici telefonu gelir. Zıpır izleyici "Sen vibratör kullanıyor musun?" diye sorar. Hanım DJ altta kalmaz: "Hayır canım, ben vidanjör kullanıyorum."

SÖYLEMEYE VAKİT OLMADI
14. Arena programında Uğur Dündar, dükkanını pislik götüren fırıncıya sorar: "Bu böcekler nereden geliyor?" Fırın sahibi en az ekmekler kadar pişkindir: "Bu böcek nereden geliyor biliyor musunuz Uğur Bey? Siz eğitimli insanlarsınız; bu böcek ülkemize ilk kez Afrika'dan, muzun üstünde geldi."

15. Haber bülteninde bir tecavüzcü polis arabasına bindirilmektedir. Kameralara dönüp, şöyle der: "Seviyordum, söyleyemedim..."

16. Reha Muhtar programa telefonla bağlanan adama fırçasını atar: "Bütün bunları nasıl yaptın ha? Cevap ver..." ADAM: "Bakın efendim, şöyle izah edeyim..."
REHA MUHTAR: "Sus, konuşma... Hâlâ utanmadan izah ediyorsun. Cevap versene?!..."

17. Mehmet Ali Erbil ile yarışmacı pazarlıktadır:
MEHMET ALİ: Bak açıyorum, hâlâ vazgeçebilirsin, 2 milyarı al git. İZLEYİCİ: Yok, biz açalım Mehmet Ali Bey. (M. Ali biraz açar. Anlaşıldığı kadarıyla adam kazanamayacak gibidir)
MEHMET ALİ: Gel sana 500 milyon vereyim, al git...
İZLEYİCİ: Onu gel ben sana vereyim de sen git...

18. Haber kanalının, fahişe kılığına soktuğu muhabir, bir otomobilin kapısına yanaşır ve uyarısını yapar: "Bende AIDS var ama..." Otomobildeki adam takmaz: "Atın ölümü arpadan olsun!"

AYDIN'IN DONUP KALDIĞI AN
19. Kaan Yakuphanoğularından'ın kafasına haberleri sunarken dekorun düşmesi.

20. Caner ve Hamiyet, Kuşum Aydın'ın sabah programinda tartıştıkları sırada birinin diğerine, "Şimdi Aydın Bey, Aydın Bey diyorsun; bana da Aydın'ın programına çıkma, çok seviyesiz diyordun" demesi ve bunun üzerine Kuşum Aydın'ın boşluğa bakar halde donup kalması.

21. Yerel bir kanalda, elinde sazla telefondan gelen istek parçalarını çalan sunucu, telefondaki izleyiciye sorar: "Hangi parçayı seslendirmemi istiyorsunuz?" Adam sinirlidir: "Ben aldığınız tüpün parasını istiyorum!.." Diyalog daha sonra "Karınız tüp sipariş etmişti, patron da parayı almak için ısrar ediyo" gibi konuşmalarla devam eder. Sonunda sunucu kıpkırmızı bir yüzle rejiye yalvarır: "Reklama girelim lütfen!.."

22. Satanist hikâyelerin revaçta olduğu günlerde, TV muhabiri İzmir'de satanist olduğunu iddia eden biriyle röportaj yapıyor:
MUHABİR: Peki siz gerçekten bakire kızları mı kurban ediyorsunuz?
SATANİST: Yok be abi, İzmir'de bakire kız ne arar?

KIZCAĞIZ CANLI YAYINDA NASIL 'BADEM' OLDU?
23. İsmet Badem, bir basketbol maçında, seyircilerin arasındaki bir kızla röportaj yapar: BADEM: Sizin gibi güzel bayanları salonlarda görünce çok mutlu oluyorum. Basketbola bu ilgi nereden?
KIZ: Ben Efes kızlarından biriyim. (Ponpon kızlardan söz ediyor.)
BADEM: Aaaa öyle mi? Çıplak değilsin ya, tanıyamadım. Kusura bakma. Bu diyalogtan sonra anlatım masasında olan Murat Murathanoğlu gülmekten bir süre konuşamaz ve ekranları başında yayını izleyen seyircilerin de söylemek istediklerine tercüman olur:
MURATHANOĞLU: Ya İsmet, bi de sana bu iş için para veriyorlar değil mi?

KİMLER KURBAN EDİLMELİ?
24. Ajda Pekkan, kendisine "Formunuzu nasıl koruyorsunuz?" diye soran spikere yanıt verir: "Çok kolay, herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bir diyet uyguluyorum. Öğlenleri sadece karidesli bir salata..."

25. Sadettin Teksoy'un, Kuzey Kutbu'nda bulunan fokların soylarının tükenme tehdidi altında olduğundan bahsetmesinin hemen ardından, avcılarla birlikte fok avına çıkması. Teksoy'un kutupta uzun süre kıbleyi ara****** namaza durması.

26. Kurban Bayramı'nın olağan röportajlarından birisi. Muhabir sokakta kurban kesen vatandaşla konuşuyor:
MUHABİR: Sağlık açısından son derece elverişsiz koşullarda beklettiğiniz bu etleri yemeyi düşünüyor musunuz?
VATANDAŞ: Yok bacım, eşe dosta dağıtacağız.

27. Reha Muhtar'ın tavanda yürüyen sirk cambazıyla canlı yayında konuşması sırasında görüntüsünü ters çevirterek, konuşmasını öyle sürdürmesi.