TTNET 8 MBİT

Söylemek İstediklerim bölümünde yer alan bu konu NymO tarafından paylaşıldı.

 1. NymO

  NymO Değişik Yönetici

  işte arkadaşlar 8mbit e geçtim ama :D

  ttnet uçan internet diye bi büyük bi yalan atmış işte 8mbit e geçtikden sonra modemden hızına bakdım hiçte 8 e benzemiyor hatta 4mbit in üstüne cıkınca hat kopuyor net met yalan oluyor :D ahanda kanıtı bakın.
   

  Eklenen Dosyalar:

  Son düzenleme moderatör tarafından: 28 Ağustos 2011
 2. RayOfHope

  RayOfHope Üye

  amannn ne onemlı bı konu!!
   
 3. NymO

  NymO Değişik Yönetici

  Aha telekomdan aradılar dedikleri laf şu. Kardeşim sen niye 8mbit e geçiyon merkeze uzaksın gelmez oraya kadar :D madem altyapın yetmiyor niye geçişe izin veriyon töbe töbe. 2 mbitde sabitlediler ama 15 gbden sonra 512 ye geçeciği için tekrardan 1mbit e geçecem.
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 28 Ağustos 2011
 4. Ufukrhsn

  Ufukrhsn Üye

  Belirtilen hız fiziksel bağlantı koşulları nedeniyle, garanti edilen hız olmayıp ulaşılabilecek en yüksek hızı göstermektedir. Söz konusu 8 Mbps'lik hızın, mümkün olan en yüksek seviyede Türkiye genelinde sağlanabilmesi için altyapı geliştirme çalışmaları artarak devam etmektedir.
   
 5. Ömer

  Ömer Yönetici

  kenan sizin evle bizim ev arası mesafe ne kadar ki bu kadar düşüyor senin bağlantı ?

  gerçi buda yeterli değil 3mbps kayıp.arada 7.7mbps oluyor arada 6 benim hat...telekom yıllarca sömürüyor bizi bakalım 29 temmuzda 3g çıkınca ne yapacaklar.alternatifsiz olmanın avantajlarını kullanıp milleti kazıklıyorlar.
   
 6. Ufukrhsn

  Ufukrhsn Üye

  4 Mblarda hatlarla ilgili sorun yok 4 mbit ttnette 82 tl biri adslde 32 tl (sınırsız)


   
 7. NymO

  NymO Değişik Yönetici

  nasıl sorun yok buraya 2mbit bile gelmiyor 2mbiti kılım geçince hat kopuyor boş boş konusma altyapı yok bişey yok uçan internet diye çıkarttılar bişey milleti sömürüyorlar akıllarınca millet netsınırsıza geçecek 15gb kota dolunca 512kbps ye düşecek net hatlar rahatlayacak yok öyle yağma yapıyorlarsa adam akıllı yapsınlar yoksa süperonlinede var kablonetde var büssürü şey var zaten 4mbitler 4mbit i görebiliyomu sor bakalım kullanan birine en fazla 3100 fln görüyordur :D
   
 8. Ufukrhsn

  Ufukrhsn Üye

  Araştırmadan bişeye kalkışırsan böyle dersin..

  Ben sana diyorumki 8 mbit hız santrale bağlı olarak sağlanabiliyor..4 mbit hız için öyle bişey yazmamışlar yani hertürlü 4mbit hız sağlanıyor..Seninki 8 mbit olduğundan okadar düşmüştür..8mbitler santralin durumuna bağlı..

  Düzgün okumamışsın az önce yazdığımı
  Ttnet 4 mbit sınırsız : 82 tl
  Biriadsl 4 mbit sınırsız : 32 tl


  • 6, 8 ve 10 Mbps hız seçenekleri müşterinin bağlı olduğu santralin teknik özellikleri uygun olduğu takdirde sağlanacaktır.
  Yani şimdilik 6.8.10 mblar ülkemizde daha gelişmemiş..O yüzden şimdilik 4 mbit kullanmak daha akıllıca..
   
 9. Ömer

  Ömer Yönetici

  iyide nymo ile evimiz 500-600 metre :) ben arada 7mbit i görüyorum...
  ayrıca her halükarda telekom insanları sömürüyor ve kandırıyor geçenlerde telekoma attığım mail

  Buda Ulaştırma Bakanlığı'na attığım mail;

  O beğenmediğimiz hasta adam dedikleri Osmanlı bile en zor döneminde önem vermiş ulaştırmaya, herkeslerden önce döşemiş telgraf ve tren yolu ağını..

  sanki zor bir işmiş gibi fiber ağı döşemek tt paraları sağa sola saçıyor.altyapıyla ilgilenmiyor...

  yazık ya kahroluyorum yemin ederim.
   
 10. fbrdm07

  fbrdm07 HaRBi DeLiKaNLı

  27 gün kaldı 3g çıksında görüyüm arapları :D:D:D.
   
 11. pesimist

  pesimist sanal alem

  hepimiz 3g yi bekliyok:D
   
 12. Ömer

  Ömer Yönetici

  Turkcell'de Vodafone'da azcık akıl varsa ttnet de müşteri koymazlar....
   
 13. fbrdm07

  fbrdm07 HaRBi DeLiKaNLı

  koymazlar walla silip süpürürler zaten hızlı 3g adsl den . hem millet ne modemle ne bağlantı ücretiyle ne de öle dandik işlerle uğraşacak :). i love 3G :).
   
 14. Ömer

  Ömer Yönetici

  biri,smile falan sanki kendi altyapılarını kullanıyorlar kampanyalı fiyatlar kredi kartıyla ödemelerde geçerli hemde sadece 3 ay :) 3g gelsin rekabette olacak.Rekabetin oldugu yerde kaliteli hizmet olur.TTNet ile Smile veya biri arasında rekabet yok çünki hepsi TTnet'e tabi, adama şu fiyattan port kiralıyor ttnet o kadar.Her halükarda ADSL 'de tekeldir ttnet.
   
 15. fbrdm07

  fbrdm07 HaRBi DeLiKaNLı

  işte bende onu diyorum hepsi birbirine bağlı hepsi aynı devletin yaptığı ağ. ama devletimizin bundan ders çıkartması lazım böyle bir kurumu gidipte dandik bi firmaya araplara ( not: dünyanın en pahalı adsl sini satan firmaya ) özelleştirdiler . amacım siyaset yapmak deil ama bir şey devrediliyorsa ehline devredilsin gelişsin sürekli gidipte 3. dünya ülkelerinin petrol zenginlerini dahada zenginleştirmek için devredilmemeli.
  bakın size bir örnek:

  bildiğimiz gibi ttnet bağlantı ücreti adı altına sadece bi onay tuşuna basmak için 30 tl alıyor.
  6 milyon abone olduğu söyleniyor. biz senede 2 kerede bağlattıp açıp kapattıranı ekleyelim
  6milyon*2=12 milyon defa bağlantı yapar.
  12 milyon*30=360 000 000 tl yapar yani eski parayla 360 trilyon !!! siz hesaplayın bu şirketin elde ettiği kârı sadece haram yere aldığı tek tık karşılığı bağlantı ücreti diye 30 tl den ne kadar kâr ediyor. onun için i love 3g :).
   
 16. NymO

  NymO Değişik Yönetici

  yav kardeşim anlamıyomki. 4mbit her halukarda geliyor dior. ben 1mbit kullanırken bile 1mbiti tam gördümüyorum hatta elbistanda gören yok. 8mbit e kadar hızı çıkabilir dior. ama 2000i geçmiyorki. Hadi dielim uzak kablolar dandik hat gelmiyor ee 1mbit kullanıncada 600-700de kalıyoruz bu nasıl iş ? ttnet işini sağlam yapmıyor. istese ben 1mbit kullandıgımda 1mbitin tamamını kullandırır cunku suan 2yi kullanabiliyorum. ama daha fazlasına çıkmıyor. adama diorum direk sınırsız 8mbit e geciyim yani netlimitsiz değil 8mbit limitsiz e geçiyim diorum yok gelmez oraya dior. madem gelmiyor niye çıkarttınız uçan internet diye bi internete girebilmek için büyük şehirleremi gidelim. sövdürecekler illa bizi. Kardeşim bide ben konuda ne yazmışım. Söveceksen yaz ttnet e sana muhalefet yap demedik
   
 17. Ufukrhsn

  Ufukrhsn Üye

  Ben ttneti savunmuyorum..Ayrıca ttnetin bu politikası yüzünden bende başka bir internet servisini kullanıyorum..Çok farklı deil ama ülkemizin iletişimdeki sorunlarından birisi bu yapıcak bişey yok..Yukardakilere bağır birazda..Sen konuyu neden açıyosun muhalefet olsun yada tartışılsın diye değilmi ? Neyse ii forumlar..
   
 18. Ömer

  Ömer Yönetici

  Tartışmaya gerenk yok.Hepimiz mağdur ediliyoruz.Hepimiz kazıklanıyoruz.Hepimiz istediğimiz seviyede hizmet alamıyoruz...Başka servise de geçsen ipin ucu TT'de.

  Türk Telekom'un %55 i, TTNet'in %100, Avea %81 bir Arap firması tarafından satın alındı.Bu firmanın hizmet ettiği ülkeler zaten vasat 3.sınıf dünya ülkeleri.Hatta ordaki fiyatlar bizden kat kat yukarda.

  Bence artık kazıklandığımız yeter Avrupada işler böyle değil.Madem Avrupa seviyesine çıkmak için yasalar hazırlanıyor.AB için her türlü yasa çıkarılıyor, o halde iletişm ve ulaşım sistemlerimizide AB ye uygun yapalım.

  Adam 22,9 € ya Almanya içi sabit hatlarla beleş konuşuyor, üstüne modemi ve telefonu hediye ediyorlar ve fiber optik hattan 32 Mbit internet hizmeti alıyor.Biz resmen ka-zık-la-nı-yo-ruz.

  fbrdm07 arkadaşımında dile getirdiği gibi, üstüne bide bağlantı ücreti talep ediyorlar ve bu yöntemle trilyonları kaldırıyorlar.

  Dediğim gibi, Osmanlı devleti en zor ve çekrefilli zamanlarında bile, ulaşım ve iletişim ağına önem vermiş, imparatorluk sınırları içerisindeki tüm topraklarına telgraf ve tren yolunu getirmiş.Hemde o teknoloji henüz yeniyken.Fiber optik dediğimiz olay zaten 15-20 yıldır var.Biz neden 1.sınıf ücret verip 3.sınıf hizmet alalım ?
   
 19. pesimist

  pesimist sanal alem

  bu kampanya ilk 3 ay fiyatı böle ucuz belirlenmiş sekilde oldugu gibi ama 3 aydan sonra fiyatı artacak
   
 20. -uykucusirin-

  -uykucusirin- KVP Hayranı

  koptum ya cem yılmaz izlesem bu kadar gülmezdim:D:D