Transferlerde son durum!

Trabzonspor bölümünde yer alan bu konu agent force tarafından paylaşıldı.

 1. agent force

  agent force Harbi Aktif Üye

  Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, şu ana kadar yüzde yüz bitmiş oyuncu transferi olmadığını, ancak birçoğunda son noktaya yaklaşıldığını söylerken, Florin Cernat'ın transferinin 5 Mayıs'tan sonra belli olacağı bildirildi.


  Hacısalihoğlu, transfer çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdüğünü, Belçika'nın Germinal Beerschoot takımında forma giyen Arjantinli oyuncu Gustava Colman, Hajduk Split takımında kiralık olarak oynayan Dinamo Kievli Rumen oyuncu Florin Cernat'in de aralarında bulunduğu birçok oyuncu konusunda görüşmelerde bulunduklarını belirtti.


  Daha önce izlenip belirlenen ve teknik direktörün de görüp kanaat oluşturduğu oyuncuların kulüpleriyle, menajerleriyle ve kendileriyle görüştüklerini ifade eden Hacısalihoğlu, ''Bu paralelde çalışmalar sürüyor. Şu ana kadar yüzde yüz bitmiş oyuncu transferi yok ama birçoğunda olumlu gelişmeler oldu, son noktaya yaklaşıldı. Sanıyorum 10-15 gün içerisinde imza aşamasına gelinir'' dedi.


  Hacısalihoğlu, Colman ve Cernat'ın isimlerinin basında da gündeme geldiğini kaydederek, şöyle konuştu:
  ''Bu oyuncularda olumlu mesafeler alındı. Ancak yarın cevap bekleme gibi bir durum yok. Epeyce zamandır birkaç değişik hoca tarafından bu oyuncular izlendi. Daha sonra da teknik direktör tarafından izlendi. Şimdi yapılan iş, kulüpleriyle, kendileriyle ve menajerleriyle ekonomik şartlar konusunda anlaşma sağlamak. Cernat, orta sahada oyun kurucu görevi yapıyor. Duran topları iyi kullanıyor. Oyunu iyi organize ediyor.''


  Şartlara göre yabancı oyuncu sayısını belirleyeceklerini kaydeden Hacısalihoğlu, ''Bu sayı 4, 5, 6 da olabilir. Bize katkı sağlayacak oyuncu, ekonomik şartları uygun olan oyuncu olursa ona göre sayı değişir'' diye konuştu.


  -CERNAT, 5 MAYISTAN SONRA-
  Trabzonspor'da Florin Cernat'ın transferinin 5 Mayıstan sonra belli olacağı bildirildi.


  Kulüp başkan yardımcısı Muammer Saka, oyuncuyla bir problemlerinin bulunmadığını belirterek, ''Bu futbolcunun kulübü Dinamo Kiev ile görüşeceğiz. Paskalya tatilinin bitmesiyle birlikte Ukrayna'ya giderek bu transfer konusunu netleştireceğiz'' dedi.


  Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ise yoğun bir transfer dönemi yaşadıklarını belirterek, gelecek sezon zirvede söz sahibi olacak bir takım kurmayı hedeflediklerini söyledi.


  Şener, Gustavo Colman, Daniel Majstorovic ve Florin Cernat gibi oyuncularla anlaşma aşamasına geldiklerini belirterek, "Bu oyuncuların yanı sıra yerli ve yabancı oyuncularla da görüşmelerimiz var. Yaptığımız görüşmelerde olumlu sonuçlar aldık. Bu işin kulüp boyutu var. Oyuncuların bağlı oldukları kulüplerde görüşmeler yapıyoruz. Önümüzdeki haftada dan itibarin bu görüşmelerimizin olumlu sonuçlanacağını sanıyorum" dedi.


  Ajansspor
   
 2. Frost54

  Frost54 Yeni Üye

  inşallah güzel transferler yaparız
   
 3. ridoarikufuto

  ridoarikufuto the guardian

  şu cernat ı heycanla bekliyorum.