Transfer konusunda zorunlu açıklama

Trabzonspor bölümünde yer alan bu konu kralçarşı tarafından paylaşıldı.

 1. Yönetim kurulumuz, önümüzdeki sezon tekrar zirve mücadelesi yapmak amacıyla oluşturmayı planladığı kadro için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmektedir.
  Şu ana kadar yapılan girişimlerin hedeflenen biçimde gittiğini memnuniyetle belirtmek isteriz.

  Tüm Trabzonsporlular’ın ortak kanaatinde oldu gibi yönetim kurulumuzda da kadronun yenilenmesi gerekliliği hakim görüş olarak ön plana çıkmaktadır. Dolayısıyla kadroya önemli sayıda oyuncu katılımı gerekmektedir.

  Kulübün imkanları, iç denge, bütçe ve ihtiyaçlar dikkate alınarak sürdürülmeye gayret edilen bu çalışmalar sırasında gündeme yansıyan önyargılı eleştirilerin süreci olumsuz etkileyeceği gibi kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesi sonucunu doğuracağı açıktır. Tarafımızdan izlenen, henüz hakkındaki karar kesinleşmemiş ya da olumsuz görüş bildirilmiş oyuncuların gündeme taşınarak yargılanması anlayışı sağlıklı bir yaklaşım tarzı değildir. Öncelikle Trabzonsporlu olan herkesin bu konuya azami hassasiyeti göstermesini önemle rica ederiz.

  Yönetim kurulu olarak transfer stratejimiz, görevlendirdiğimiz bilgi ve donanımına güvendiğimiz teknik adamlarımızın izlediği, olumlu raporları sonrasında da son kez Teknik Direktörümüz Ersun Yanal’ın yerinde gözlemleyerek onayladığı oyuncuları bünyemize katmak doğrultusunda olacaktır.

  Ancak bu süreçte takip ettiğimiz bazı futbolcular konusunda maalesef çeşitli spekülasyonlar yapılmakta, bilgimiz olmadığı halde birçok isim, sanırız menajerlerin yönlendirmesiyle gündeme getirilmektedir. Böylece kamuoyu önünde geçmiş yıllarda bizim de eleştirdiğimiz bir isim enflasyonu yaşanmaktadır.

  Şu ana kadar medyada da adı geçen futbolculardan Alman kaleci Simon Jentzsch, Bundesliga’da 5.5 sezon sürekli oynamış, ancak Vfl Wolfsburg takımının yeni Teknik Direktörü Felix Magath ile devre arasında yaşadığı polemik nedeniyle sezonun ikinci deresinde kadroda yer bulamamıştır. Bu kaleciyi kulübümüze bazı yayın organlarında iddia edildiğinin aksine çok iyi bir Trabzonsporlu olan FİFA lisanslı menajer Adnan Demir değil, Almanya’da yaşayan Trabzonspor dostu teknik adamlar önermiştir.

  Yine Belçika’nın Germinal Bearschot takımında forma giyen Arjantinli oyuncu Hernan Losada’yı izlemekle görevlendiğimiz teknik adamlarımızın dikkatini çeken aynı takımdaki Kolombiyalı Daniel Cruz hakkındaki bilgiler de tarafımızdan Sayın Adnan Demir’e verilmiş ve transferle ilgili durumunun öğrenilmesi istenmiştir. Daniel Cruz’un farklı bir menajeri vardır, Sayın Adnan Demir’in bu konuda kulübümüze sadece yardımları olmuştur. Cruz’un transferi Teknik Direktörümüzün raporuna ve onayına göre söz konusu olabilecektir. Bu konuda kesinleşmiş bir durum da söz konusu değildir. Transfer konusunda Sayın Demir’den, uluslararası futbol piyasasındaki ilişkileri nedeniyle Tunuslu oyuncular konusunda yine ücretsiz yararlanılmaktadır.

  Kaldı ki bahse konu menajer bir önceki yönetim döneminde ücreti zamanında ödenmediği için UEFA’dan serbest kalma hakkı yazısını alan Yattara’yı bu kararından vazgeçirme konusunda büyük gayret sarfetmiş, kulübümüzü ciddi oranda bir maddi zarardan kurtarmıştır.
  Yönetim kurulu olarak amacımız, Trabzonspor’a gönül verenlerden teknik ya da idari konularda yönetici düzeyinde yararlanmakken, yapılan spekülasyonlarla hem kulübümüze hem de bu tarz iyiniyetli kişilere haksızlık edildiğini belirtir, durumu kamuoyunun bilgisine sunarız.