Tolga Zengin miniklerle buluştu

Kalecimiz Tolga Zengin UEFA’nın büyük önem verdiği Grassrooots etkinlikleri çerçevesinde Yalıncak İlköğretim Okulu’nda düzenlenen futbol turnuvasında dereceye giren takımlara kupalarını verdi.
TFF Grassroots Bölge Koordinatörü, eski futbolcu ve teknik direktörlerimizden Turgay Semercioğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Gümüş ve Okul Müdürü İlhami Yıldız’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen törende konuşan Tolga çocukların spora yönlendirilmesi yönünde yapılan çalışmaların kendisini son derece mutlu ettiğini belirterek, “Spor her yaştan insanın yapması gereken bir aktivitedir. Özellikle küçük yaştan itibaren spor yapmaya başlarsak ileride devam ettirmemiz daha kolay olur. Ayrıca spor sadece futbol değildir. Herkesin kendi yeteneklerini değerlendirip uygun branşı bulması gerekir. Profesyonel anlamda olmasa bile sağlık için mutlaka spor yapmalıyız” dedi.

TFF Grassroots Bölge Koordinatörü Turgay Semercioğlu ise Temel Futbol olarak da adlandırılan Grassroots’un profesyonel dışı her türlü futbol etkinliklerini kapsayan, her yaştan kadın veya erkek, futbol oynayan ya da futbola ilgi duyan insan sayısını artırmak ve futbolu tabana yaymak felsefesiyle çalışan, UEFA’nın çok değer verdiği bir organizasyon olduğunu söyledi.

Semercioğlu katkılarından dolayı kulübümüz yönetim kurulu, teknik heyet ve futbolcularımıza teşekkür etti.