Teknolojiyi satın almanın tam zamanı

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu sevdaL tarafından paylaşıldı.

 1. sevdaL

  sevdaL Sustuklarım Büyür İçimde

  Teknolojiyi satın almanın tam zamanı


  İçinde bulunduğumuz küresel ekonomik kriz, Türkiye pazarındaki teknoloji ürünlerinde fiyat düşüşüne neden oluyor.  Arena Bilgisayar Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tarık Tüzünsü, ülkemizde son yıllarda teknoloji kullanımının ciddi biçimde arttığını, bunun hem kurumsal hem de son kullanıcı tarafında olumlu etkilerinin daha çok hissedildiğini söyledi. Teknolojinin yaygınlaşmasıyla KOBİ’lerin de teknoloji yatırımlarını hızlandırma yoluna gittiğini belirten Tarık Tüzünsü, markaların yaygınlaşmaya başlamasının ise son kullanıcıda talep yarattığını vurguladı. Tüm bu süreçlerin ardından Türkiye’deki bilişim pazarının büyüdüğüne değinen Tarık Tüzünsü, içinde bulunduğumuz küresel ekonomik krizin teknoloji ürünü satın alma anlamında diğer krizlerden ayrıldığını ifade etti.

  Tüzünsü, Türkiye pazarında son kullanıcıya sunulan teknoloji ürünlerinin uygun fiyatlarıyla dikkat çektiğini aktararak dünya pazarına göre avantajlı fiyatların geçerli olmasının ise teknoloji ürünlerinde fırsat yarattığını vurguladı. Tarık Tüzünsü sözlerini şöyle sürdürdü: “Kısa bir süre öncesine göre ciddi fiyat düşüşü yaşanan Türkiye pazarında son kullanıcı, özellikle perakende mağazalarının devreye soktuğu döviz kuru sabitlemesi ve taksitli ödeme koşulları sayesinde teknolojiyi uygun şartlara satın alma şansı elde ediyor. İçinde bulunduğumuz küresel kriz ortamına karşın özellikle son kullanıcı tarafında teknoloji ürünlerini satın almanın tam zamanı. Böyle bir fırsattan yararlanmak için kampanyaların ve tüm fiyat indirimlerinin yakından takip edilmesinde fayda var. Öte yandan, teknoloji kullanımının yaygınlaşmasında önemli etkisi olan Türkiye’nin genç nüfusu için de bunun bir fırsat olduğuna inanıyoruz.”

  Ekonomik daralmalara rağmen Türkiye’de teknoloji tüketiminden vazgeçmeyen bir kesim olduğunu söyleyen Tüzünsü, “Ülkemizdeki teknoloji meraklıları, yeni çıkan ürünleri Batı Avrupa’ya göre çok daha yakından takip ediyor. Özellikle bu grupta yer alan kişiler için şu anda Türkiye pazarındaki fiyatların büyük avantaj sağladığını görüyoruz. Buna, ödeme kolaylıkları da eklenince, teknoloji satın almak için içinde bulunduğumuz zamanın çok uygun olduğunu ifade edebiliriz” diyerek sözlerini noktaladı