Teknoloji fuarı CeBIT Almanya'da

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Teknoloji fuarı CeBIT Almanya'da

  Dünya'nın en büyük teknoloji fuarı Hannover'de başladı. Açılışı Almanya Başbakanı Angela Merkel ve bu yılki partner ülke olan Fransa'nın Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy tarafından yapıldı.

  Teknokoliklerin büyük ilgi gösterdiği, dünyanın her yerinden teknoloji üreticilerinin biraraya gelerek yeni ürünlerinin dünya lansmanını yaptığı Hannover CeBIT fuarı açıldı.
  Açılışı Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy tarafından yapılan fuarda bir konuşma yapan Microsoft Başkanı Steve Ballmer, 2015 yılına gelindiğinde 5. bilgisayar devriminin yaşanacağını ve bu tarihe gelindiğinde herkesin tek bir dijital kimliğinin olacağı öngörüsünde bulundu.
  Bu yıl fuarda ön plana çıkanlar arasında teknolojinin enerji verimliliğine katkısı ve bilişim alanında enerji kullanımının azaltılması "Yeşil IT" başlığı ile ön plana çıkıyor. Ayrıca kablosuz USB ve laptop üzerinden televizyon seyretme imkanları fuarın diğer ilgi çeken noktaları arasında yer alıyor.
  9 Mart'a kadar sürecek olan CeBITe 77 ülkeden 5 bin 800'den fazla şirket katılıyor. Partner ülke olan Fransa'dan ise 150 katılımcı şirket bulunuyor. Türkiye, CeBITde 21 stand ile temsil ediliyor.
   
  Son düzenleme: 9 Haziran 2010