Take-Two'dan EA'nın 2 milyar $'lık teklifine ret

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Bilgisayar oyunları dünyasının güçlü firması Electronic Arts'ın (EA), Grand Theft Auto oyununa sahip Take-Two Interactive Software için yaptığı 2 milyar dolarlık teklifi reddedildi.

  Take-Two Interactive Software Inc. yetkili yöneticisi Ben Feder, teklifi "yanlış zamanda yanlış fiyat" olarak değerlendirdi.

  EA, Take Two'ya hisse başına 26 dolar önerdi. Teklif yapıldığında Take-Two'nun işlem fiyatı ise 15,83 dolardı.

  EA'nın Take-Two'nun değerinin çok üstünde yaptığı bu teklifle ilgili konuşan Feder, EA'yla pazarlığa açık olduklarını, fakat bunun için 30 nisana kadar beklemek istediklerini söyledi.

  Take-Two'nun beklemek istemesinin nedeni, firmanın amiral oyunu olan Grand theft Auto'nun yeni versiyonunun 30 nisanda mağaza raflarında yerini alacak olması.

  Ancak analistler Take-Two'nun 30 nisanı bekleyecek lüksü olmadığını düşünüyor. Take-Two daha yüksek fiyat isterken, EA teklifini değiştirmeyebileceği ya da daha düşük bir teklifte bulunabileceğini öne sürüyorlar.

  Take-Two'nun en güvendiği oyun olan Grand Theft Auto, bugüne kadar 65 milyon kopyadan fazla satıldı. Suç görevlerinin yerine getirildiği oyunun birçok benzeri çıkmasına rağmen, hiçbiri oyunu tahtından etmeyi başaramadı.

  Buna güvenen şirket yetkilileri de oyunun yeni versiyonu Grand Theft Auto 4 çıktıktan sonra firmanın değerinin daha da artacağına inanarak EA'nın teklifini bekletmeyi tercih ediyor.


  Kaynak :CNN-Turk