Söylenti ve Gerçekler

Kadın Sağlığı bölümünde yer alan bu konu cicozz tarafından paylaşıldı.

 1. cicozz

  cicozz Çocukluk cicozlarda saklı

  Adet günlerinizin ne zaman olduğunu herkes anlar.
  Herhangi bir kimsenin adet günlerinizde olup olmadığınızı bilmesinin tek yolu, sizin bunu ona söylemenizdir! Sokakta yürürken kimin adet günlerinde olup kimin olmadığını anlayabilir misiniz?
  Adet günlerinizde yüzmeye gidemezsiniz
  .
  Adet günlerinizde yüzmeye tabii ki gidebilirsiniz! Ancak ped değil, tampon kullanarak.
  Tampon kullandığınızda bekaretinizi kaybedersiniz.
  Bekaretinizi kaybetmenin tek yolu, cinsel ilişkide bulunmaktır. Adet günlerindeki korunma konusundaki seçiminizin hiçbir etkisi yoktur, dolayısıyla cinsel ilişkide bulunmadan önce tampon kullanmamanız için neden yoktur.
  Adet günlerinizde hamile kalamazsınız.
  Adet döneminizdeki diğer zamanlardan daha düşük olmakla birlikte, adet günlerinizde hamile kalmanız, özellikle de adet döneminizin ortalarında olduğunda imkansız değildir. Bu riski göze almayın ve korunmasız cinsel ilişkinin sizi aynı zamanda cinsel ilişki yoluyla bulaşan hastalıkların taşıyıcılarından hastalık kapmaya açık duruma getirdiğini unutmayın.
  Adet günlerinizde tüm fiziksel faaliyetlerinizi durdurmanız gerekir.
  Vücudunuzu dinleyin ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan neyse onu yapın! Peki egzersizle ilgili olarak? Aslında ne kadar aktif ollursanız, kramp girme ihtimali de o kadar düşüktür!
  Adet günlerinizde olabildiğince az duş almanız ve yıkanmanız gerekir.
  Kızlar genelde adet günlerinde daha çok terler ve bu yüzden bu dönemde banyo yapmaları normal zamandan daha da önemli hale gelir. Dolayısıyla temiz ve canlı hissetmenizi sağlamak için istediğiniz zaman duş alın.
  Adet Öncesi Sendromu (PMS), tamamen kafanızdadır.
  Adet günlerinizden önce, vücudunuzdaki hormon düzeyleri fırlar ve siz de sinirli veya mutsuz olabilir veya kramp ya da baş ağrısı gibi fiziksel belirtiler yaşayabilirsiniz. Adet Öncesi Sendromu (PMS), gerçek bir durumdur ve göz ardı edilmemelidir.