Skype messenger engel açma

Skype bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Skype'daki messenger kişilerinin engeli nasıl açılır?

  Skype engelleme kaldırma

  Artık messenger devri kapandı, msn üyelerinin hesapları arkadaşları ile birlikte Skype'a aktarıldı. Ancak Skype'a geçenler bazı arkadaşlarının engellendiğini gördü ama engellenen arkadaşlarının engelini bir türlü kaldıramadı. Nedendir bilinmez bazı kişiler bloklanmış şekilde görünüyor. Bende bu sorunun nasıl çözüleceğini araştırıp harbiforum.net üyeleri için çare aradım ve naçizane kesin çözümü buldum.

  Skype messenger kişileri arasında engellenmiş olanların sohbet penceresinde, engellenmiş ve yanıtlayamaz. Görüşmek istiyorsanız, web profilinden engelini kaldırın şeklinde bir yazı vardır.

  Öncelikle Skype'da engellenmiş kişilerin isimlerini tespit ediyoruz. (Not Defterini kullanabilirsiniz, bende bayağa kişi engellenmiş vaziyetteydi.) Ve Skype'ı kapatıyoruz.

  Buradan hotmail şifremizle giriş yapıyoruz. Outlook anasayfasında iken (yani mailleri görüyorken) üst köşedeki aşağı ok tuşuna basıyoruz.

  skype-engel-acma-1.png

  Hemen o okun yerinde aşağıdaki gibi bir menü gelecek, buradan "Kişiler" kısmına tıklayıp o sayfaya gidiyoruz.

  skype-engel-acma-2.png

  Örneğin benim arkadaşlarımdan Mehmet'i Skype kendi kendine engellemiş. skype-engel-acma-3.png

  Açılan kişiler sayfasında bulunan arama aracına arkadaşımın adını yazıp tıklıyorum. Arkadaşımın profil bilgileri karşıma geliyor. Resimde görüldüğü gibi üst menüden ok işareti ile belirttiğim üç nokta olan yere tıklıyoruz.

  skype-engel-acma-4.png

  Görüldüğü gibi "Engellemeyi Kaldır" seçeneği belirdi. Buna tıklıyoruz engellemeyi kaldırma işlemini bitiriyoruz.

  skype-engel-acma-5.png

  Şimdi Skype'ı açarak messenger girişi yapıyoruz ve tadaa arkadaşımızın engeli açıldı.

  skype-engel-acma-6.png

  Not: Eğer Skype açıkken bu işlemleri yapıyorsanız, skype'tan çıkış yapıp tekrar giriş yapmadıktan sonra engeli açılmış olarak göremiyoruz. Tabi şimdilik böyle.

  Benim gibi bu derde muzdarip harbiforum.net müdavimleri için naçizane bir anlatım yapmaya çalıştım umarım işinize yarar.

  Her türlü sorunuzu bu konu üzerinden sorabilirsiniz, naçizane bilgimiz dahilinde sizlere yardımcı olabiliriz.